Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

02. augusta 2013

Cesta do práce a späť zaberá Slovákom denne v priemere 93 minútIlustračná snímkaZdieľať
Ilustračná snímka Foto: TASR/Michal Svítok
Bratislava 2. augusta (TASR) - Na Slovensku je práca z domu zatiaľ pomerne málo rozšírená, preto sa musí väčšina zamestnancov do práce presunúť. Cesta do práce a späť domov tak Slovákom zaberá približne 93 minút denne. Vyplýva to z prieskumu nadácie Eurofound z roku 2012, ktorý spracovala Poštová banka.


"Najdlhší čas zo dňa odhryznú presuny na pracovisko a domov Slovákom vo veku 35 až 49 rokov, a to až 108 minút," priblížila analytička Poštovej banky Eva Sadovská. Naopak, mladí Slováci vo veku od 18 do 24 rokov podľa jej slov strávia na ceste do práce či za štúdiom len niečo vyše hodiny.

V porovnaní s priemerom EÚ pritom cesta do práce Slovákom ukrojí zo dňa viac. "Európanom tieto presuny zaberajú 90 minút," doplnila Sadovská. Napríklad zamestnancom v susedných krajinách, v Maďarsku a v Českej republike, zaberie cestovanie do práce v priemere 76 minút.

"Najviac za prácou nacestujú Poliaci," opísala. Na ceste za prácou strávia v priemere 146 minút. Naopak, najkratší čas strávia cestovaním do práce Slovinci, a to 52 minút. Rovnú hodinu zase zaberie presun z domu do zamestnania a späť pracujúcim v Španielsku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Šéfka európskej diplomacie nazlostila slovenských poslancov
<< predchádzajúci článok
V Rohožníku havarovala sanitka s pacientmi, šofér mal vyše 1,7 promile