Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. marca 2023

Cestári v Poprade po silnom vetre odstraňujú popadané stromy, autá s letnými pneumatikami mali komplikáciePo včerajšom silnom vetre v oblasti Vysokých Tatier sú v utorok cestári v teréne a pracujú na odstraňovaní popadaných stromov a konárov z ciest. Podľa riaditeľa Správy a údržby ciest Prešovského ...Zdieľať
05 676x507 28.3.2023 (SITA.sk) - Po včerajšom silnom vetre v oblasti Vysokých Tatier sú v utorok cestári v teréne a pracujú na odstraňovaní popadaných stromov a konárov z ciest. Podľa riaditeľa Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja pre oblasť Poprad Marcela Polomského ich popadalo veľa, dotknuté úseky preto naďalej dočisťujú. Ako ďalej uviedol pre agentúru SITA, vodičov žiada o trpezlivosť a tiež vyzýva k opatrnosti.


V tatranskej oblasti v pondelok večer snežilo, niektorí šoféri avizovali na cestách v dopravnom servise na sociálnej sieti problémy pre poľadovicu. Išlo napríklad o cestu z Kežmarku do Lendaku, úsek Podspády – Ždiar či Štrbské Pleso. Podľa Polomského mali komplikácie autá s letnými pneumatikami. „Nebolo veľa snehu, všetci pripravení šoféri bez problémov prešli,“ dodal.

Pre padnutý strom zasahujú v utorok ráno v teréne aj hasiči v Levoči. Uviedol to pre SITA operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove.

Slovenská správa ciest v skorých ranných hodinách informovala, že na cestách v oblasti Popradu sa ojedinele nachádza čerstvý alebo utlačený sneh.

Na úseku cesty II/537 Podbanské - Tatranská Polianka je na vozovke čerstvý sneh do päť až desať centimetrov. Miestami zľadovatený sneh do jedného až dvoch centimetrov je na cestách II/542 Spišská Belá - Spišská Stará Ves, II/543 Hniezdne - Lysá nad Dunajcom a na cestách III. tried v obvodoch Haligovce a Spišská Stará Ves,“ upozornila na svojom informačnom portáli.


Zdroj: SITA.sk - Cestári v Poprade po silnom vetre odstraňujú popadané stromy, autá s letnými pneumatikami mali komplikácie © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pellegrini prehovoril o možnej koalícii s progresívcami a SaS. Ak v jeho výrokoch niekto nájde opak, pokosí mu zahradu
<< predchádzajúci článok
Účastník útoku na Daniela Tupého nepôsobí na policajnej akadémii, pracoval však aj v štátnej inštitúcii