24. októbra 2014

Chára nedohral pre zranenie kolena, mimo bude 4 až 6 týždňov

Zdeno Chára v súboji s obrancom New York Islanders Brianom Straitom (37) prvej tretiny hokejovej NHL v Bostone Foto: TASR/AP
Boston 24. októbra (TASR) - Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára nedohral pre zranenie zápas NHL proti New Yorku Islanders. Kapitán Bostonu Bruins utrpel podľa ESPN Boston zranenie kolena a svojmu tímu bude chýbať štyri až šesť týždňov. Chára odohral len 4 minúty a 13 sekúnd a zranil sa pravdepodobne pri strete s kapitánom Islanders Johnom Tavaresom.

Tréner Bostonu Claude Julien po zápase, ktorý jeho tím prehral 2:3, neprezradil o Chárovom stave žiadne detaily. "Nevieme presne čo mu je, musíme si počkať na výsledky lekárskych testov. Jeho absencia však mala určite vplyv na náš tím. Stratili sme kapitána a jedného z našich najlepších obrancov," povedal zámorským médiám Julien. "Big Z" od svojho príchodu do Bostonu v roku 2006 za deväť sezón nikdy nevynechal viac ako päť zápasov v základnej časti a častokrát hral aj so zranením. Skutočnosť, že nedohral duel s Islanders, tak naznačovala, že ide o niečo vážnejšie a niektoré zámorské médiá dokonca uviedli, že Chárovi hrozí operácia.

Svoje posledné striedanie absolvoval 8 minút a 13 sekúnd pred koncom prvej tretiny, potom sa už na ľad nevrátil. Krátko predtým zrazil na ľad Tavaresa a pravdepodobne sa pri tom zranil. Z ľadu neodišiel s bolesťami a nikto si nevšimol, že sa niečo stalo. Tridsaťsedemočný obrovitý obranca patrí k najvyťažovanejším hráčom v NHL a je veľkou oporou Bostonu. "Je to nenahraditeľný hráč. Veľmi nám chýbal už v tomto zápase a bude to bez neho ťažké," povedal Chris Kelly. Obranca Dennis Seidenberg, ktorý v minulej sezóne utrpel vážne zranenie kolena, verí, že Chára nebude chýbať dlho. "Neviem presne čo mu je, ale je dušou nášho tímu a verím, že bude čím skôr späť na ľade," povedal nemecký hokejista.

Boston prehral s Islanders 2:3, keď v drese hostí debutoval v tejto sezóne ďalší slovenský obranca Ľubomír Višňovský, ktorý v úvode ročníka chýbal pre zranenie chrbta. Tridsaťosemročný obranca odohral 17 minút a 50 sekúnd, zaznamenal dva strelecké pokusy a jednu mínusku. Brankár Jaroslav Halák nechytal, triumf "ostrovanov" vychytal Chad Johnson.

Boston prehral s Islanders 2:3

Lafata o vyčíňaní fanúšikov Sparty: Kazí nám to radosť z víťazstva