15. januára 2017

Chára pomohol jedným gólom k triumfu Bostonu nad Philadelphiou

Vpravo slovenský obranca Bostonu Zdeno Chára, vľavo hráč Flyers Michael Raffl, archívna snímka Foto: TASR/AP
New York 15. januára (TASR) - Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára prispel jedným gólom k triumfu Bostonu Bruins v sobotňajšom domácom zápase NHL nad Philadelphiou Flyers 6:3. Pre tridsaťdeväťročného beka to bol tretí gól prebiehajúcej sezóny, celkovo má na konte 11 bodov.

Strelecky sa presadil aj jeho krajan Marián Gáborík, ktorý svojím tretím gólom v ročníku otvoril skóre duelu medzi jeho Los Angeles Kings a Winnipegom Jets. LA uspelo 3:2 po predĺžení, keď víťazný zásah dal v 62. minúte Jeff Carter. Peter Budaj si v bránke "kráľov" pripísal 26 zákrokov.

NHL - sumáre:
BOSTON BRUINS - PHILADELPHIA FLYERS 6:3 (1:1, 4:2, 1:0)

Góly: 8. Marchand, 22. Krejčí (Czarnik), 26. Krug (Marchand, Pastrňák), 34. Bergeron (Marchand, Krug), 36. CHÁRA (Pastrňák, Marchand), 60. Marchand - 3. Bellemare (Provorov, VandeVelde), 29. Schenn (Streit, Giroux), 40. Simmonds (Voráček, Giroux). Brankári: Rask - Neuvirth, strely na bránku: 39:24, 17.565 divákov.

COLORADO AVALANCHE - NASHVILLE PREDATORS 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)

Góly: 5. Landeskog (Duchene, Nieto), 23. Beauchemin (Grigorenko) - 28. McLeod (Zolnierczyk, Grant), 45. Fisher (Watson), 49. Forsberg (Johansen). Brankári: Varlamov - Rinne, strely na bránku: 30:32, 16.096 divákov.

MONTREAL CANADIENS - NEW YORK RANGERS 5:4 (0:1, 2:2, 3:1)

Góly: 24. Galchenyuk (Barberio, Pacioretty), 28. Flynn (Danault, Petry), 51. Jemelin (Byron, Danault), 52. Pacioretty (Redmond), 52. Byron (Danault, Jemelin) - 13. Pirri (McDonagh, Stepan), 27. Nash (Hayes, Bučnevič), 32. Miller (Hayes), 55. Stepan (Zuccarello, Holden). Brankári: Price - Raanta (21. Lundqvist), strely na bránku: 32:33, 21.288 divákov.

OTTAWA SENATORS - TORONTO MAPLE LEAFS 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)

Góly: 30. Phaneuf (Hoffman, Karlsson), 39. Turris (Ryan, Dzingel) - 7. Kadri (van Riemsdyk, Bozak), 22. Bozak (Marner), 43. Kadri (Nylander, Hunwick), 48. Brown (Matthews). Brankári: Condon - McElhinney, strely na bránku: 37:27, 19.782 divákov.

DETROIT RED WINGS - PITTSBURGH PENGUINS 6:3 (0:1, 3:2, 3:0)

Góly: 30. Nyquist (Ouellet, Jensen), 34. Vanek (Abdelkader), 40. Nielsen (Green, Vanek), 42. Athanasiou, 52. Green (Mantha, Nyquist), 54. Zetterberg (Nyquist, Mantha) - 1. Letang (Crosby), 24. Malkin (Hagelin), 38. Cullen. Brankári: Coreau - Fleury, strely na bránku: 34:31, 20.027 divákov.

FLORIDA PANTHERS - COLUMBUS BLUE JACKETS 4:3 (1:2, 2:0, 1:1)

Góly: 9. Thornton (Ekblad), 29. Trocheck (Demers), 31. Marchessault, 42. Jágr (Trocheck, Kindl) - 11. Hartnell (Murray, Jones), 19. Atkinson, 47. Jenner (Dubinsky, Jones). Brankári: Reimer - Korpisalo, strely na bránku: 32:33, 14.795 divákov.

CAROLINA HURRICANES - NEW YORK ISLANDERS 7:4 (1:2, 3:1, 3:1)

Góly: 17. McGinn (Lindholm, Staal), 25. Faulk (Lindholm), 29. Lindholm (McGinn, Staal), 37. Pesce (McGinn, Stempniak), 46. Stempniak (Teräväinen), 52. Teräväinen (Faulk, Stempniak), 54. Staal (Tennyson, McGinn) - 5. Tavares (Mayfield), 19. Lee (Leddy, Bailey), 22. Chimera (Beauvillier, Quine), 42. Tavares (Lee, Bailey). Brankári: Ward - Greiss (54. Berube), strely na bránku: 45:32, 16.640 divákov.

ARIZONA COYOTES - ANAHEIM DUCKS 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Góly: 6. Lindholm (Getzlaf, Perry), 41. Ritchie (Kaše), 60. Kesler. Brankári: Dominque - Bernier, strely na bránku: 26:23, 12.015 divákov.

DALLAS STARS - MINNESOTA WILD 4:5 (1:4, 2:0, 1:1)

Góly: 20. Roussel (Faksa, Ritchie), 23. Hudler (Shore, Klingberg), 27. Seguin (Ja. Benn, Klingberg), 52. Klingberg (Seguin, Spezza) - 2. Koivu, 3. Staal (Coyle, Folin), 5. Dumba (Granlund, Zucker), 13. Stewart (Schroeder, Suter), 54. Zucker (Granlund). Brankári: Niemi (5. Lehtonen) - Kuemper, strely na bránku: 38:31, 18.532 divákov.

EDMONTON OILERS - CALGARY FLAMES 2:1 pp a sn (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 37. Maroon (Caggiula, Nugent-Hopkins), rozh. nájazd Draisaitl - 37. Monahan (Gaudreau, Hamilton). Brankári: Talbot - Elliott, strely na bránku: 27:25, 18.347 divákov.

LOS ANGELES KINGS - WINNIPEG JETS 3:2 pp (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 4. GÁBORÍK (Kopitar, Martinez), 55. Brown (Forbort, Kopitar), 62. Carter (Muzzin, Kopitar) - 36. Stafford (Perreault, Scheifele), 48. Byfuglien (Wheeler, Perreault). Brankári: BUDAJ - Hutchinson, strely na bránku: 38:28, 18.230 divákov.

SAN JOSE SHARKS - ST. LOUIS BLUES 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)

Góly: 26. Parayko (Šťastný, Shattenkirk), 31. Perron (Fabbri, Parayko), 50. Lehterä (Pietrangelo, Tarasenko), 55. Steen (Shattenkirk, Schwartz). Brankári: Jones - Hutton, strely na bránku: 23:26, 17.562 divákov.

Slováci v akcii:

Marián Gáborík (Los Angeles) 15:56 1 0 1 2 6 0

Zdeno Chára (Boston) 24:11 1 0 0 2 3 2

Andrej Sekera (Edmonton) 25:28 0 0 0 0 3 0

Tomáš Tatar (Detroit) 11:27 0 0 0 0 2 0

Peter Budaj (Los Angeles) 61:18 26/28 92,0

/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: počet odchytaných minút, počet úspešných zákrokov/striel, percentuálna úspešnosť zásahov/

SKOKY NA LYŽIACH: Nórka Lundbyová zvíťazila v Sappore
NHL: Boston Bruins vyhral nad Philadelphiou Flyers 6:3