22. mája 2015

Chicago utrpelo prvú domácu prehru, Anaheim nakoplo vylúčenie Hossu

Marián Hossa útočí medzi trojicou súperov z Anaheimu.

Marián Hossa útočí medzi trojicou súperov z Anaheimu. Foto: TASR/AP
Chicago 22. mája (TASR) - Hokejisti Anaheimu triumfovali v noci na piatok v treťom zápase finále Západnej konferencie NHL na ľade Chicaga 2:1 a rovnakým pomerom vedú aj sériu hranú na štyri víťazstvá. Blackhawks utrpeli prvú domácu prehru v tohtoročnej play off. V drese Chicaga odohral Marián Hossa 19 minút a 38 sekúnd, na súperovu bránku vyslal tri strely a odsedel si dve trestné minúty. Práve pri jeho vylúčení otvorili hostia skóre.

Zostrih tretieho zápasu série

Víťazný gól Ducks strelil na konci druhej tretiny obranca Simon Despres, pre ktorého to bol premiérový gól v play off v kariére. Kapitán Anaheimu Ryan Getzlaf asistoval pri oboch góloch hostí. Najväčšou hviezdou stretnutia bol však brankár "káčerov" Frederik Andersen, ktorý zlikvidoval 27 striel domácich, inkasoval iba z hokejky Patricka Kanea v závere úvodného dejstva.