26. marca 2017

Cibulková si na turnaji WTA bez problémov poradila s Flipkensovou

Slovenská tenistka Dominika Cibulková odvracia loptičku v zápase 3. kola turnaja WTA v americkom Miami proti Belgičanke Kirsten Flipkensovej v sobotu 25. marca 2017. Foto: TASR/AP
Miami 26. marca (TASR) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa prebojovala do osemfinále dvojhry na turnaji WTA v Miami. Svetová štvorka si v treťom kole bez väčších problémov poradila s Belgičankou Kirsten Flipkensovou, ktorú zdolala za 82 minút 6:2, 6:3.

Cibulková v prvom sete trikrát prelomila súperkin servis, kým vlastné podanie prehrala iba raz. Druhý set museli za stavu 3:2 pre Slovenku prerušiť pre dážď. Po prestávke Cibulková zaváhala pri vlastnom podaní, za stavu 3:3 však vyhrala ďalšie tri gemy a radovala sa z triumfu. V ďalšom kole narazí na Češku Lucie Šafářovú, ktorá v sobotu vyradila takisto v dvoch setoch Chorvátku Ajlu Tomljanovičovú.