03. apríla 2007

Cibulková v Amelia Islande už v osemfinále

Slovenská tenistka Dominika Cibulková postúpila už do osemfinále dvojhry na turnaji WTA Tour Bausch & Lomb Championships na zelenej antuke v americkom Amelia Islande (dotácia 600 000 USD). ...

AMELIA ISLAND 3. apríla (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková postúpila už do osemfinále dvojhry na turnaji WTA Tour Bausch & Lomb Championships na zelenej antuke v americkom Amelia Islande (dotácia 600 000 USD). Talentovaná, ešte nie 18-ročná Slovenka (150. v rebríčku WTA) si v zápase 2. kola poradila s ruskou kvalifikantkou Verou Duševinovou za 80 minút hladko 6:1, 6:3 a po prvý raz v kariére postúpila medzi 16 najlepších hráčok na tak kvalitne obsadnom turnaji kategórie Tier II. Cibulková vrátila aj s úrokami Duševinovej prehru z februárového turnaja v Dubaji, kde jej vo finále kvalifikácie podľahla 5:7, 4:6. Využila štyri zo šiestich brejkových možností a mala aj oveľa vyššie percentuálne využitie I. podania. V osemfinále v Amelia Islande môže dôjsť k atraktívnemu slovenskému súboju. Súperkou s voľnou kartou hrajúcej Cibulkovej bude víťazka stretnutia Daniela Hantuchová (3-SR) - Nuria Llagosterová-Vivesová (Šp.).

Mladá Slovenka začala stretnutie proti o 3 roky staršej a o 75 miest v rebríčku vyššie postavenej súperke veľmi dobre. Ruska získala prvý gem až za stavu 0:5 a napokon prehrala prvý set hladko 1:6. V druhom dejstve fedcupová reprezentantka SR Cibulková v tretej hre opäť vzala skúsenejšej súperke podanie. Ruska, ktorá bola predvlani už aj na 31. mieste rebríčka WTA Tour, ešte kontrovala rebrejkom na 2:2. Od tej chvíle však Slovenka vyhrala tri gemy v rade a zvýšila na 5:2. Potom síce ešte raz stratila svoje podanie, ale slabo podávajúca Ruska vzápätí prehrala svoj servis po štvrtý raz a Cibulková sa mohla tešiť ako vôbec prvá hráčka na turnaji z postupu do osemfinále.