Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. júna 2012

Čína sa mstí, nórskeho expremiéra nevpustili do krajinyBývalý nórsky premiér Kjell Magne Bondevik nedostal cestovné povolenie na vstup do Číny, kde sa mal tento týždeň zúčastniť na seminári Svetovej rady cirkví. Spomedzi 30 zahraničných hostí ...Zdieľať
cina OSLO 12. júna (WEBNOVINY) - Bývalý nórsky premiér Kjell Magne Bondevik nedostal cestovné povolenie na vstup do Číny, kde sa mal tento týždeň zúčastniť na seminári Svetovej rady cirkví.


Spomedzi 30 zahraničných hostí tak zostal jediným, ktorému čínske úrady nevystavili víza. Nórske ministerstvo zahraničných vecí o tom informovalo v utorok, no nevedelo postup svojich čínskych kolegov vysvetliť.

Hovorí sa však o pomste za udelenie Nobelovej ceny mieru väznenému čínskemu disidentovi Liouvi Siao-poovi. Liou prestížne ocenenie dostal pred dvoma rokmi od nezávislého Nórskeho Nobelovho výboru, čo však Peking odmietol akceptovať a obvinil nórsku vládu zo zasahovania do vnútorných záležitostí krajiny.

"Považujem to za nešťastné," povedal médiám Bondevik, ktorý do Číny nemohol vycestovať aj napriek tomu, že v premiérskej funkcii skončil pred siedmimi rokmi. Ako dodal, Číňania mu neposkytli žiadne oficiálne vysvetlenie ich rozhodnutia.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na počesť britskej kráľovnej odpálili v Kambodži míny
<< predchádzajúci článok
Francúzskeho exprezidenta bude strážiť 10 policajtov

Čína sa mstí, nórskeho expremiéra nevpustili do krajiny - diskusné fórum čitateľov