25. júla 2014

Slovenskí hádzanárski juniori nestačili na ME ani na Rakúsko

Slovenskí hádzanári si pripísali druhú prehru na majstrovstvách Európy do 20 rokov v rakúskom Linzi. V základnej C-skupine nestačili v piatok na domácich rovesníkov, ktorým podľahli ...

Ilustračné foto Foto: TASR
Linz 25. júla (TASR) - Slovenskí hádzanári si pripísali druhú prehru na majstrovstvách Európy do 20 rokov v rakúskom Linzi. V základnej C-skupine nestačili v piatok na domácich rovesníkov, ktorým podľahli 24:27 a na konte zatiaľ nemajú ani bod.

Zverenci trénera Ivana Pompoša odohrajú v nedeľu ešte skupinový duel s Bieloruskom (20.00 h). Do štvrťfinálovej fázy postupujú dva najlepšie tímy z každej skupiny, Slováci už stratili šancu a čakajú ich zápasy o 9.-16. miesto.

Slovenskí juniori dokázali v prvom polčase dlho držať krok so svojím súperom. V 10. minúte si vypracovali dvojgólový náskok 4:2, následne sa Rakúšania dotiahli. V ďalších minútach sa tesné vedenie striedalo na oboch stranách, ale záver prvého polčasu lepšie vyšiel domácemu celku, ktorý v prestávke vyhrával 14:11. V druhom dejstve sa vo vedení držali rakúski hráči, v 42. minúte Slováci prehrávali 15:19. Zverenci Ivana Pompoša sa však až do poslednej chvíle snažili zvrátiť stav vo svoj prospech, druhý polčas remizovali 13:13, no na plný bodový zisk im to nestačilo a napokon prehrali 24:27.