26. júla 2014

Ružomberok remizoval s Dunajskou Stredou 1:1

Tréner FK DAC 1904 Dunajská Streda Mikuláš Radványi

Tréner FK DAC 1904 Dunajská Streda Mikuláš Radványi Foto: FOTO TASR/Radovan Stoklasa
Ružomberok 26. júla (TASR) - V 13. minúte domáca obrana odvrátila loptu po druhom rohovom kope DAC – u len k Brašeňovi, ktorý spoza šestnástky vyslal štipľavú ranu medzi žrde, Lešňovský bol ale na mieste. Vzápätí Jurčo pálil nad bránu MFK. V 20. min. Almaského centrovaný priamy kop z 30 m na prekvapenie prešiel až pred bránu hostí a trochu vystrašil Penksu. V 26. po peknej kombinačnej akcii hostí zblízka minul bránu Jurčo. Ten istý hráč v sľubnej pozícii, po prihrávke Sablera, netrafil bránu ani v 39. min. Tri sekundy pred naplnením prvopolčasového dejstva Lešňovský len pred seba vyrazil „chytateľný“ Brašeňov strelecký pokus a Sadler pohodlne dokopol loptu do siete.

V 48. min. už mohlo byť 0:2, keby G. Strakovi z desiatich metrov bola lopta lepšie sadla. Na šťastie pre Liptákov zakončoval poriadne čaptavo. O tri minúty na to Penksa pri pravej žrdi stiahol do náručia „ľahkú“ Práznovského hlavičku. V 77. min. domáca snaha priniesla vyrovnanie, Ferenčíkov krížny center prešiel celým „veľkým vápnom“ DAC – u a Turčák z bezprostrednej blízkosti doklepol loptu do opustenej brány. Potom sa už skóre nezmenilo. Slabý zápas priniesol viac – menej spravodlivú deľbu bodov.

MFK Ružomberok – FK DAC 1904 Dunajská Streda 1:1 (0:1)

Góly: 77. Turčák - 45.Sabler. Žltá karta: G. Straka (D. Streda). Rozhodoval: Marhefka – 1698 divákov.

MFK: Lešňovský - Greššák, Kružliak, Práznovský, A. Lovás – R. Bartoš, M. Nagy – Lupták (60. Gerát), Turčák, Almaský (75. Ferenčík) – Zreľák.

FK DAC 1904: Penksa – Turňa, M. Tóth, Struhár, Šnirc – Krišto (83. Kwin), G. Straka – Ujlaky (88. Černák), Sabler (75. V. Horváth), Brašeň - P. Jurčo.