30. júla 2014

Juniorskí hádzanári zdolali na ME Izrael

Linz 30. júla (TASR) - Slovenskí hádzanári zvíťazili v stredajšom zápase v 2. skupine o 9.-16. miesto na majstrovstvách Európy hráčov do 20 rokov v rakúskom Linzi nad rovesníkmi z Izraela 28:23 (14:12).

Do tabuľky si tak zverenci trénera Ivana Pompoša pripísali druhú výhru a poskočili v nej na druhú priečku, o ich konečnom umiestnení v skupine rozhodol až súboj Maďarska s Bieloruskom, ktorý sa začal o 14.00 h. Prvé dva tímy z 1. a 2. skupiny si na ME zahrajú o 9.-12. miesto, ostatné dva o 13.-16. miesto.

Do zápasu lepšie vstúpili slovenskí juniori, ktorí v 8. minúte viedli 4:1. Súper síce znížil na rozdiel gólu, no potom mu zverenci trénera Pompoša opäť odskočili a udržiavali si v prvom dejstve troj- až päťgólový náskok. Mladíkom z Izraela sa podarilo do konca polčasu upraviť na 12:14 z ich pohľadu. Slováci na začiatku druhého dejstva opäť zapli, v 41. min viedli 19:15, v 50. min 22:18. Súperovi už nedovolili zdramatizovať duel, v závere si vedenie ešte poistili a napokon vyhrali o päť gólov.

Ivan Pompoš, tréner SR: "Dosiahli sme z nášho pohľadu veľmi dôležité víťazstvo. Škoda, že sme sa opäť nevyvarovali našej tradičnej slabosti - nepremieňania šancí. Ak by sme ich využili, mohla byť naša výhra ešte výraznejšia. Myslím si, že víťazstvo je zaslúžené a verím, že nám bude stačiť k postupu do fázy o 9.-12. miesto."

ME hádzanárov do 20 rokov - 2. skupina o 9.-16. miesto:

Izrael - Slovensko 23:28 (12:14)

Najviac gólov SR: L. Urban 7, Majbik 6, Ľ. Šarpataky 4. Rozhodovali: Kurtagič, Wetterwik (obaja Švéd.), 30 divákov.