21. augusta 2014

EL: Duda rozhodol o výhre Legie, St. Etienne s prehrou v Turecku

Hráč Tottenhamu Roberto Soldado sa raduje po góle proti AEL Limassol v úvodnom zápase play off Európskej ligy UEFA 2014/2015 v cyperskom meste Larnaca 21. augusta 2014. Foto: TASR/AP
Bratislava 21. augusta (TASR) - Futbalisti poľskej Legie Varšava aj vďaka gólu slovenského útočníka Ondreja Dudu zvíťazili vo štvrtkovom úvodnom zápase play off Európskej ligy UEFA 2014/2015 na ihrisku kazašského FK Aktobe 1:0.

bráne poľského klubu, ktorý vinou administratívnej chyby vylúčili z play off Ligy majstrov, odchytal celý zápas Dušan Kuciak.

Duda využil počas náporu hostí na začiatku druhého polčasu dobrý pas za obranu a sám pred brankárom domácich nezaváhal. Legia má tak dobrú pozíciu do odvety na postup do skupinovej fázy, druhý zápas je na programe o týždeň 28. augusta.

Ďalší poľský klub Ruch Chorzów pod vedením slovenského trénera Jána Kociana remizoval doma s ukrajinským Charkovom 0:0. Viedenský Rapid, za ktorý odchytal celý zápas Ján Novota, prehral na ihrisku fínskeho HJK Helsinki 1:2.

Zástupca anglickej Premier League Tottanham Hotspur uspel na ihrisku AEL Limassol, ktorý viedol po góle Adriana zo 14. minúty. V závere druhého polčasu ale favorit otočil vďaka gólom Roberta Soldada a mladého útočníka Harryho Kanea.

1. zápasy play off EL 2014/2015:

FK Aktobe - Legia Varšava 0:1 (0:0)
Gól: 48. DUDA
/za hostí D. Kuciak odchytal celý zápas, O. Duda odohral celý zápas + 1 gól/

FC Astana - Villarreal CF 0:3 (0:1)
Góly: 33. Cani, 48. Dos Santos, 84. Mario, ČK: 60. Aničič (Astana)

Dinamo Moskva - Omonia Nikózia 2:2 (1:1)
Góly: 33. Samba, 72. Büttner - 2. Lobjanidze, 59. Fofana, ČK: 62. Kokorin (Dinamo)

AEL Limassol - Tottenham Hotspur 1:2 (1:0)
Góly: 14. Adrian - 74. Soldado, 80. Kane

HJK Helsinki - Rapid Viedeň 2:1 (0:0)
Góly: 63. Lod, 74. Väyrynen - 59. Schaub