27. augusta 2014

Aj 5. etapu Vuelty vyhral Degenkolb, v červenom stále Matthews

Nemecký cyklista John Degenkolb vyhral aj 5. etapu 69. ročníka pretekov Okolo Španielska. Jazdec tímu Giant triumfoval na 182,3-kilometrovej trati z Priego de Cordoba do Rondy časom ...

John Degenkolb Foto: TASR/AP
Ronda 27. augusta (TASR) – Nemecký cyklista John Degenkolb vyhral aj 5. etapu 69. ročníka pretekov Okolo Španielska. Jazdec tímu Giant triumfoval na 182,3-kilometrovej trati z Priego de Cordoba do Rondy časom 4:04:21 h a nadviazal tak na utorkový triumf. Dvadsaťpäťročný Degenkolb zaznamenal na podujatí svoje celkovo siedme etapové víťazstvo. Druhé miesto obsadil Francúz Nacer Bouhanni, tretí bol Holanďan Moreno Hofland.

Na čele priebežnej klasifikácie sa aj po strede udržal Austrálčan Michael Matthews. Pred Nairom Quintanom má 13-sekundový náskok.

výsledky - 5. etapa (Priego de Cordoba - Ronda, 182,3 km):

1. John Degenkolb (Nem./Giant) 4:04:21 h, 2. Nacer Bouhanni (Fr./FDJ.fr), 3. Moreno Hofland (Hol./Belkin), 4. Jasper Stuyven (Bel./Trek), 5. Paul Martens (Nem./Belkin), 6. Lloyd Mondory (Fr./AG2R), 7. Philippe Gilbert (Bel./BMC Racing), 8. Vicente Reynes (Šp./IAM Cycling), 9. Kristian Sbaragli (Tal./MTN), 10. Roberto Ferrari (Tal./Lampre)

priebežné poradie:

1. Michael Matthews (Aust./Orica) 17:35:05, 2. Nairo Quintana (Kol./Movistar) +13, 3. Alejandro Valverde (Šp./Movistar) +20, 4. Rigoberto Uran (Kol./Omega Pharma - Quick-Step) +24, 5. Damiano Caruso (Tal./Cannondale) +26, 6. Esteban Chaves (Kol./Orica), 7. Haimar Zubeldia (Šp./Trek) +29, 8. Wilco Kelderman (Hol./Belkin) +32, 9. Alberto Contador (Šp./Tinkoff - Saxo), 10. Robert Gesink (Hol./Belkin)