30. októbra 2014

Slovenské bodové suchoty v NHL, Detroit víťazne, Edmonton prehral

Tomáš Tatar strieľa na brankára Washingtonu Bradena Holtbyho

Tomáš Tatar strieľa na brankára Washingtonu Bradena Holtbyho Foto: TASR/AP
New York 30. októbra (TASR) - Hokejisti Detroitu Red Wings zvíťazili v zápase NHL na ľade Washingtonu 4:2 vďaka trom gólom v záverečnej tretine, dva z nich dal Justin Abdelkader. V drese víťazov nastúpilo duo slovenských útočníkov Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo, ani jeden z nich nebodoval.

Tatar odohral takmer 14 minút a do štatistík si zapísal jeden mínusový bod. Jurčo strávil na ľade vyše 10 minút. V domácom drese sa nepresadil Alexander Ovečkin, ktorý nebodoval už v jeho piatom zápase za sebou, čo je v tomto ukazovateli jeho najhoršia séria v kariére.

V druhom zápase programu vyhral Nashville v Edmontone 4:1, v drese domácich Oilers odohral slovenský obranca Martin Marinčin takmer 18 minút a do štatistík si zapísal jeden mínusový bod.

Fotogaléria zo zápasov NHL

Brankár Edmontonu Ben Scrivens prikrýva puk, situáciu sleduje Martin Marinčin Foto: TASR/AP