22. novembra 2014

Topoľčany prehrali s Winterthurom, Jakubička: Chýbalo šťastie

Hádzanári HK Agro Topoľčany prehrali v sobotňajšom prvom zápase 3. kola kvalifikácie Pohára EHF doma so švajčiarskym Pfadi Winterthur 26:28. Odveta je na ...

Ilustračné foto. Foto: TASR/František Iván
Topoľčany 22. novembra (TASR) - Hádzanári HK Agro Topoľčany prehrali v sobotňajšom prvom zápase 3. kola kvalifikácie Pohára EHF doma so švajčiarskym Pfadi Winterthur 26:28. Odveta je na programe v nedeľu 30. novembra o 17.00 h na palubovke Winterthuru.

Topoľčany už v 4. minúte viedli 3:1, ale potom dlhých 11 minút nedokázali prekonať hosťujúceho brankára Bringolfa a razom bolo 3:6. Domácim robila problémy vysunutá obrana hostí a tí do polčasu odskočilo na rozdiel štyroch gólov v pomere 11:15.

Do druhého dejstva mali Topoľčany výborný štart, po rýchlych brejkoch v 36. minúte vyrovnali na 16:16. Hostia sa následne dostali postupne len do jednogólového vedenia, na čo dokázalo Agro vždy odpovedať rovnakou kartou. Švajčiarom sa napokon podarilo odskočiť na 22:19. Aj na toto vedenie ešte domáci dokázali odpovedať, vyrovnali na 23:23, ale strelecky aktívni Hess so slovenským rodákom Michal Švajlenom prudkými a presnými strelami v závere opäť vrátili vedenie hosťom. Winthertur triumfoval pred vypredanou arénou v Topoľčanoch 28:26.

Pohár EHF - prvý zápas 3. kola kvalifikácie:
HK Agro Topoľčany - Pfadi Winterthur 26:28 (11:15)

Najviac gólov:
Polakovič 5, Kucharík 4, Sivák, Pupík a Ivanycja po 3 - Hess 6, Krieg 6/2, Švajlen a Maros po 5. Rozhodovali: Bol a Van Eck (obaja Hol.), vylúčení: 2 - 4, 7 m hody: 0 - 4/2, 850 divákov

Hlasy po zápase
Dezider Jakubička, tréner Topoľčian:
"V tomto pohárovom zápase sa ukázalo, že nám chýbajú skúsenosti. Hráči ešte nie sú vyhraní v takýchto náročných dueloch, kde rozhoduje každý jeden gól. Chýbalo nám aj trochu športového šťastia, ktoré sa od nás odklonilo. Síce sme si šance vypracovali, chýbala zodpovednejšia koncovka. Hráčov som na to upozorňoval, ale vyložené šance sme nedokázali premeniť. Výsledok mohol byť pre nás priaznivejší."

Prešov prehral v prvom zápase 3. kola v Melsungene

Hádzanári Tatrana Prešov prehrali v prvom zápase 3. kola kvalifikácie Pohára EHF na palubovke nemeckého tímu MT Melsungen 24:31. Zverenci Petra Dávida po celý zápas len doťahovali náskok súpera, s ktorým napokon prehrali o sedem gólov.

Odveta je na programe v sobotu 29. novembra o 18.00 h v Prešove.

MT Melsungen - Tatran Prešov 31:24 (17:11)