01. marca 2015

V úvodnom ...

tomas tatar Hokejisti Buffala vyhrávali na ľade Floride 2:0, keď ich druhý gól strelil slovenský obranca Andrej Meszároš. Ani toto vedenie im však na výhru nestačilo a "panterom" podľahli 3:5.SUNRISE / NASHVILLE 1. marca (WEBNOVINY) - V úvodnom sobotňajšom súboji NHL medzi Floridou a Buffalom (5:3) sa do streleckej listiny zapísal aj slovenský obranca Andrej Meszároš. Dvadsaťdeväťročný rodák z Považskej Bystrice v 8. minúte nečakane zvýšil vedenie hostí z Buffala už na 2:0.

Odporúčame:

Legendárny 'Alfie' velebí Hossu, je to kúzelník

Domáci v druhej tretine otočili tromi gólmi na 3:2 a napokon padol ešte jeden na oboch stranách. Meszároš strelil tretí gól v 43. zápase tejto sezóny, ktorý absolvoval na ľade. V domácom drese Floridy sa prvýkrát predstavil vytrejdovaný český veterán Jaromír Jágr, ale chýbal slovenský útočník Tomáš Kopecký.

V súboji Nashvillu s Detroitom rozhodol o víťazstve hostí 4:3 slovenský útočník Tomáš Tatar. Na presilovkový gól v 50. minúte mu prihrávali Pavel Daciuk a Niklas Kronwall. Tatar je s 25 gólmi najlepším strelcom Detroitu v tejto sezóne. Do listiny produktivity sa zapísal aj ďalší slovenský útočník Detroitu Tomáš Jurčo, ktorý sa podieľal v 23. minúte na góle Drewa Millera na 2:0 pre Red Wings.

NHL - sobota - výsledky:

Nashville - Detroit 3:4 (0:1, 3:1, 0:2)
Góly: 23. Cullen (Craig Smith, Josi), 27. Fisher (Franson, Cullen), 37. S. Weber (Ribeiro, Josi) - 8. Brendan Smith (Andersson, D. Miller), 23. D. Miller (JURČO), 44. Marčenko (Abdelkader, N. Kronwall), 50. Tatar (Daciuk, N. Kronwall)

Florida - Buffalo 5:3 (0:2, 3:0, 2:1)
Góly: 33. Pirri (B. Campbell, J. Jokinen), 34. Pirri (B. Campbell, Boyes), 39. Bjugstad (J. Jokinen, Boyes), 55. Upshall (Mackenzie, S. Thornton), 60. Mackenzie (Boyes, J. Jokinen) - 3. Hodgson (Bogosian, Deslauriers), 8. MESZÁROŠ (J. Larsson, Hodgson), 53. Mitchell (Moulson, Zadorov)