01. marca 2015

Skórovali Tatar, Meszároš i Chára, Halák za Islanders nechytal

Slovenský útočník v drese Detroitu Tomáš Tatar (vpravo) atakuje pri streľbe cenrta Kings Tylera Toffoliho v zápase kanadsko-americkej NHL Detroit Red Wings - Los Angeles Kings v Los Angeles 24. februára 2015. Foto: TASR/AP
New York 1. marca (TASR) - Slovenský hokejista Tomáš Tatar rozhodol o výhre Detroitu nad Nashvillom (4:3) v sobotňajšom zápase zámorskej NHL. Útočník "červených krídiel" sa presadil za nerozhodného stavu 3:3, keď jeho strieľanú prihrávku v 50. minúte si korčuľou do vlastnej siete zrazil domáci obranca Roman Josi. Pre Tatara to bol 25. gól v sezóne.

Presný zásah jeho krajana Andreja Meszároša nestačil Buffalu k triumfu nad Floridou. "Panteri" vyhrali 5:3, v domácom drese debutoval český veterán Jaromír Jágr, ktorý po prestupe z New Jersey odohral niečo viac ako 17 minút a do štatistík sa zapísal troma streleckými pokusmi.

Boston zdolal Arizonu 4:1. Leví podiel mal na tom slovenský kapitán "medveďov" Zdeno Chára, ktorý ku gólu pridal aj jednu asistenciu.