Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. apríla 2015

KDH a Most-Híd avizujú mimoriadnu schôdzu parlamentu k Váhostavu



Na snímke vľavo predseda strany Most-Híd Béla Bugár a predseda KDH Ján Figeľ



Zdieľať
Na snímke vľavo predseda strany Most-Híd Béla Bugár a predseda KDH Ján Figeľ Foto: TASR/Pavel Neubauer
Bratislava 1. apríla (TASR) - Opozičné strany KDH a Most-Híd chcú iniciovať mimoriadnu schôdzu Národnej rady SR k Váhostavu. Predseda KDH Ján Figeľ už absolvoval rozhovor so šéfom Mostu-Híd Bélom Bugárom, v rámci ktorého sa na takomto postupe dohodli. Jediným bodom rokovania má byť "neúnosná situácia v slovenskom hospodárstve vzhľadom na nízku vymožiteľnosť práva a škandalózny prípad reštrukturalizácie firmy Váhostav-SK".




Poslanecké kluby KDH a Most-Híd disponujú dostatočným počtom mandátov na zvolanie takejto schôdze. Podpisov potrebujú minimálne 30. Figeľ však neuzatvára iniciatívu na zvolanie tejto schôdze len na okruh dvoch politických strán, ale chce prizvať k takémuto návrhu všetkých opozičných poslancov.

"Robert Fico (Smer-SD) sám pripustil, že manažment spoločnosti, ktorá sa uchádzala o tendre pri výstavbe diaľnic, mohol spáchať trestný čin úmyselným podhodnotením cien. Som preto prekvapený, že premiér túto situáciu neriešil tri roky a vyjadruje sa k nej, až keď Váhostav ohlásil škandalózne nízke preplatenie nezaplatených faktúr na úrovni 15 percent," povedal Figeľ. Podľa jeho slov takýto veľkonočný balíček pripravila vláda istôt tisícom rodín. "Vzhľadom na závažnosť a naliehavosť situácie podáme po veľkonočných sviatkoch kvalifikovaný návrh obsahujúci vecné uznesenia," avizoval s tým, že táto výzva je otvorená aj pre iné parlamentné subjekty.



Figeľ je presvedčený, že je čas na systematické zmeny a na spoločný postup opozície proti okrádaniu občanov cez nastrčené schránkové firmy. "V tomto chceme stáť spolu na strane poctivých podnikateľov a slušných ľudí. Už sme začali pripravovať odôvodnenie a návrh uznesení vo vzťahu k vláde, aby sa veci okolo platieb subdodávateľom vyvíjali lepším, nie doterajším smerom," dodal.

Keď opozícia odovzdá potrebné podpisy poslancov, predseda NR SR Peter Pellegrini (Smer-SD) bude musieť zvolať plénum do siedmich dní. Keďže však nejde o návrh na vyslovenie nedôvery členovi vlády či premiérovi, na začiatku takejto schôdze sa bude schvaľovať program. Ak neprejde, rokovanie sa konať nebude.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Brazílska polícia začala v násilných slumoch striedať armádu
<< predchádzajúci článok
Doneckí separatisti začali vyplácať dôchodky v ruských rubľoch