27. mája 2015

Na snímke brankár Tampy Bay Lightning Ben Bishop leží na ľade po zákroku v tretej tretine šiesteho zápasu finále Východnej konferencie NHL proti NY Rangers v utorok 26. mája 2015 v Tampe na Floride. Foto: TASR/AP/Chris O'Meara
New York 27. mája (TASR) - Hokejisti New Yorku Rangers zvíťazili v noci na stredu v šiestom zápase finále Východnej konferencie zámorskej NHL na ľade Tampy Bay Lightning 7:3, vyrovnali stav série na 3:3 a vynútili si rozhodujúci siedmy duel. Ten sa bude hrať v noci na sobotu v ich domácej Madison Square Garden.

"Jazdci" rozhodli o svojom triumfe v tretej tretine, do ktorej išli za stavu 2:1 a pridali ďalších päť zásahov. Hrdinom duelu bol útočník Derick Brassard, ktorý zaznamenal hetrik a pridal aj dve asistencie. Výborný výkon podal opäť brankár hostí Henrik Lundqvist, keď zneškodnil 36 z 39 striel súpera.