30. júna 2015

Rybáriková zlomila smolu, na wimbledonskej tráve ide ďalej

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková uspela v utorňajšom stretnutí 1. ...

najkrajsie momenty z druheho dna na wimbledone Slovenskej tenistke Magdaléne Rybárikovej pomohol k prelomeniu neúspešných prvých kôl na Wimbledone skreč talianskej súperky.LONDÝN 30. júna (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková uspela v utorňajšom stretnutí 1. kola dvojhry žien na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone v Londýne (29. júna - 12. júla, celková dotácia 26,75 milióna libier, tráva).

Nad rovnako nenasadenou Taliankou Karin Knappovou viedla 7:6 (6), 3:0, keď 28-ročná súperka po 86 minútach odstúpila - počas zápasu mala nepríjemný pád, zranila si členok.

Dvadsaťšesťročná piešťanská rodáčka Rybáriková, 65. v renkingu WTA, teda aj s prispením smoly rivalky konečne zlomila svoje prekliatie v All England Lawn Tennis and Croquet Clube v britskej metropole.

Finalistka miestnej súťaže junioriek zo sezóny 2006 prehrala medzi seniorkami v rokoch 2008 - 2014 vždy už v úvodnom kole. V sezóne 2007 neprešla kvalifikáciou.

Zverenkyňa Martina Ležáka Rybáriková bude v 2. kole hrať s ľavorukou ruskou univerzálkou Jekaterinou Makarovovou nasadenou ako ôsmou. Má proti nej pozitívne skóre 2:1, ale neuspela v dosiaľ poslednej konfrontácii vlani vo Washingtone (1:6, 1:6).

Na tráve ju zdolala v sezóne 2010 v Birminghame tesne 7:5, 4:6, 7:6 (5). Proti Knappovej (43.) znížila v štatistike na 1:3. Už má istotu 70 bodov do hodnotenia a prémie 47 000 libier brutto.

Dvojhra žien - 1. kolo:

Magdaléna Rybáriková (SR) - Karin Knappová (Tal.) 7:6 (6), 3:0 - skreč, Knappová po 86 minútach odstúpila