28. júla 2015

Sparta remizovala v Moskve, Plzeň vyhrala v Tel Avive

Futbalisti českého vicemajstra Sparty Praha remizovali v prvom zápase 3. predkola Ligy majstrov v Moskve s CSKA 2:2 a pred domácou odvetou si vypracovali dobrú ...

Ilustračné foto Foto: TASR/Jozef Ďurník
Bratislava 28. júla (TASR) - Futbalisti českého vicemajstra Sparty Praha remizovali v prvom zápase 3. predkola Ligy majstrov v Moskve s CSKA 2:2 a pred domácou odvetou si vypracovali dobrú východiskovú pozíciu na postup. Darilo sa aj Viktorii Plzeň, český majster vyhral na ihrisku izraelského Maccabi Tel Aviv 2:1.

Plzeň rozhodla o víťazstve dvoma bleskovými gólmi v priebehu štyroch minút. V 17. minúte otvoril skóre Aidin Mahmutovič a o śtyri minúty neskôr sa presadil Milan Petržela. Tel Aviv v závere len znížil zásluhou Baraka Itzhakiho. Celý zápas odchytal slovenský reprezentant Matúš Kozáčik, v 70. minúte nastúpil Patrik Hrošovský a videl žltú kartu.

Moskovské CSKA nad Spartou dvakrát viedlo, ale hostia vždy dokázali bleskovo vyrovnať. V 29. minúte za stavu 1:1 nepremenil jedenástku domáci Izraelčan Bibras Natcho. Na lavičke pražského tímu presedel celý zápas slovenský stredopoliar Michal Breznaník.