04. augusta 2015

APOEL aj Dinamo Záhreb do play off

Futbalisti Dinama Záhreb počas zápasu 4. augusta 2015

Futbalisti Dinama Záhreb počas zápasu 4. augusta 2015 Foto: TASR/AP
Bratislava 4. augusta (TASR) - Futbalisti chorvátskeho majstra Dinamo Záhreb postúpili do play off prestížnej Ligy majstrov 2015/2016. V utorňajšej divokej odvete 3. predkola remizovali na pôde nórskeho šampióna Molde FK 3:3 a po remíze 1:1 v prvom súboji v Záhrebe postúpili vďaka gólom z ihriska súpera.

V Nórsku to bola poriadna "divočina". Domáci v 8. minúte nepremenili penaltu a potom inkasovali tri góly za 5 minút. Ešte do prestávky však znížili a v nadstavenom čase prvého polčasu opäť zahodili pokutový kop. V 52. minúte znížil z tretej penalty Mohamed Elyounoussi, o 20 minút ale domácich oslabil vylúčený Vegard Forren. Napriek tomu vyrovnali po presnom zásahu Olu Kamaru. Chorváti si už však priebeh postrážili.

Na piatkový žreb v sídle UEFA v Nyone sa môže tešiť aj cyperský APOEL Nikózia. Ten síce prehral doma s dánskym Midtjyllandom 0:1, ale po výhre 2:1 na pôde súpera minulý týždeň sa raduje z postupu.