07. októbra 2015

Slovan inkasoval tri góly za 96 sekúnd, napokon podľahol Ufe 2:3

Na snímke brankár Michael Garnett (Slovan).

Na snímke brankár Michael Garnett (Slovan). Foto: TASR/Martin Baumann

Ufa 7. októbra (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava predĺžili šnúru prehier v KHL po tom, čo v stredu podľahli domácemu tímu Salavat Julajev Ufa 2:3.

Slovan si skomplikoval situáciu v prvej tretine, keď inkasoval tri góly v priebehu 96 sekúnd. Po treťom góle prenechal brankár hostí Michael Garnett miesto svojmu kolegovi Barrymu Brustovi. "Belasým" sa podarilo situáciu zdramatizovať, keď znížili zásluhou Mareka Viedenského a Milana Bartoviča na 2:3. Vyrovnávajúci gól sa im však napriek množstvu šancí nepodarilo streliť.

Slovan odohrá najbližší zápas 9. októbra na ľade Metallurgu Magnitogorsk, následne trip pokračuje duelmi proti Lade Togliatti a AK Bars Kazaň.

Priebeh zápasu

Hokejisti Ufy začali veľmi aktívne a snažili sa otvoriť skóre zápasu. V polovici prvej tretiny putoval na trestnú lavicu Novák a začal sa gólový orchester domácich, ktorý trval 96 sekúnd. Novákovo vylúčenie potrestal už po sedemnástich sekundách kapitán Ufy Grigorenko, ktorý zostal sám pred Garnettom a šiestym gólom v sezóne poslal svoj tím do vedenia. O 63 sekúnd neskôr strieľal z ostrého uhla Gončarov, brankár Garnett si neustrážil bližšiu žŕdku a druhýkrát lovil puk zo siete. Brankár "belasých" inkasoval aj o 33 sekúnd neskôr z hokejky Lepistöa, ktorý si nakorčuloval pred Garnetta a poslal puk do siete popri jeho vyrážačke. Tréner Slovana Miloš Řiha stiahol Garnetta a do bránky sa postavil Brust. Hostia sa snažili znížiť stav, čo sa im podarilo v 14. minúte, keď sa dostali do prečíslenia, v ktorom Nedorost prihral Viedenskému a ten mieril presne.

Druhá tretina priniesla rýchly hokej so šancami na oboch stranách. V 25. minúte sa podarilo hosťom znížiť na rozdiel jediného gólu, keď sa v závare pred bránkou Svedberga najlepšie zorientoval Bartovič. Domáci celok si zahral svoju štvrtú presilovku, keď Brust dostal dve minúty za zdržovanie hry. V nej mohol dvojgólové vedenie svojmu tímu vrátiť Makarov, Brustovi ale pomohla žŕdka. Brankár hostí podržal svoj tím aj v 38. minúte, keď svojou lapačkou zasiahol proti pokusu Grigorenka do odkrytej bránky.

V treťom dejstve sa snažili hokejisti Slovana vyrovnať. Veľkú príležitosť mali od 47. minúty, keď odohrali svoju šesťminútovú sériu presilových hier. Ani jednu z nich však nedokázali pretaviť na gól, k dispozícii mali aj takmer dvojminútovú prevahu 5 na 3. V záverečných sekundách odvolali hostia brankára, mali tak k dispozícii presilovú hru 6 na 4, ktorú ale domáci ustáli.
Salavat Julajev Ufa - Slovan Bratislava 3:2 (3:1, 0:1, 0:0)
10. Grigorenko (Engqvist, Omark), 11. Gončarov, 11. Lepistö (Engqvist) - 14. Viedenský (Nedorost, Miklík), 25. Bartovič (Mihálik, Sersen). Rozhodovali: Gofman, Ravodin - Novikov, Šichanov, vylúčení: 6:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 5503 divákov.

Salavat Julajev Ufa: Svedberg - Lepistö, Loginov, Višnevskij, Gončarov, Koľcov, Bodrov, Derľuk, Culygin - Grigorenko, Engqvist, Omark - Lisin, Makarov, Hartikainen - Ankudinov, Soin, Lazarev - Chlystov, Chripunov, Prochorkin

Slovan Bratislava: Garnett (11. Brust) - Novák, Barker, Sersen, Mihálik, Švarný, Starosta, Luža – Viedenský, Nedorost, Miklík - Nagy, Surový, Bartovič – Jeglič, Tičar, Štastný – Skalický, Lušnák, Puliš