27. novembra 2015

HÁDZANÁ:Slovenky vybojovali cennú remízu s Nemkami.Na turnaji v Umagu

Tréner slovenskej hádzanárkej reprezentácie žien Dušan Poloz, hádzaná

Tréner slovenskej hádzanárkej reprezentácie žien Dušan Poloz, hádzaná Foto: TASR/Pavel Neubauer
Umag 2Z. novembra (TASR) - Hádzanárky Slovenska remizovali vo svojom druhom vystúpení na turnaji HEP Croatia Cup v Umagu s Nemeckom 31:31. Cennú remízu s favorizovaným účastníkom decembrových MS vybojovali vďaka šesťgólovej šnúre v závere stretnutia. Zverenky kouča Dušana Poloza predtým nestačili na domáce Chorvátsko (19:29) a podujatie zakončia so ziskom jedného bodu. O prvenstvo na turnaji zabojujú v sobotu v priamom súboji Chorvátsko a Nemecko.

Slovenky síce inkasovali ako prvé, v 5. minúte po dvoch úspešných sedmičkách ale viedli 3:2 a po štvrťhodine hry 6:5. V 16. minúte to bolo už 8:6 pre slovenskú ekipu, ktorá si udržiavala tesný náskok. Záver polčasu vyšiel lepšie Nemkám, v jeho závere zmazali dvojgólové manko. Favorit zabral hneď až po zmene strán a po trojgólovej šnúre získal náskok 17:14. V 38. minúte už boli Nemky v päťgólovom "trháku" 21:16. Slovenky sa ale nevzdali a šiestimi presnými zásahmi v sérii vyrovnali 90 sekúnd pred koncom z 25:31 na 31:31. V dramatickej koncovke už gól nepadol a tak si oba celky pripísali po bode.

HEP Croatia Cup hádzanárok:

Slovensko - Nemecko 31:31 (14:14)

Zostava a góly SR: Tóthová, Medveďová, Súlovská - Súkenníková 1, Fiľková-Trehubová 6, Minárčiková 1, Školková 8/4, Kostelná 1, Michnová 3/2, Szarková 5, Holešová 1, Horňáková 3, Bíziková, Rechtorisová 1, Habánková 1, Veselková, Szőkeová. Rozhodovali: Jurinovič, Mrvica (obaja Chorv.), vylúčenia: 2:5, 7m hody: 6/6 - 6/5, 100 divákov

Dušan Poloz, tréner SR: "Remizovať s účastníkom MS je veľká vec a potvrdzuje sa, že neustále napredujeme. Vstúpili sme do zápasu veľmi dobre, polčas sme s favoritom držali krok. Potom nám síce súper odskočil, ale záver nám vyšiel na jednotku. Baby perfektne splnili taktické pokyny, začali si veriť a postupne sme sa doťahovali. Žaneta Tóthová tam zlikvidovala štyri pokusy z bránkoviska a minútu pred koncom sme dokonca išli za nerozhodného stavu do útoku. Mohli sme teda aj vyhrať, hoci to by asi nebolo úplne spravodlivé."