24hod.sk    Z domova

27. novembra 2015

NHL: Chárov Boston otočil v závere duel s NY Rangers a vyhral 4:3

Na snímke vpravo hráč Bruins Matt Beleskey a vľavo hráč Rangers Dylan McIlrath v pästnom súboji v zápase hokejovej NHL Boston Bruins - New York Rangers v Bostone 27. novembra 2015. Foto: TASR/AP
New York 27. novembra (TASR) - Hokejisti Bostonu triumfovali v piatkovom stretnutí zámorskej NHL doma nad New Yorkom Rangers 4:3, hoci ešte desať minút pred koncom tretej tretiny prehrávali 2:3. Vďaka gólom Ryana Spoonera a Davida Krejčího duel dokonale otočili a natiahli víťaznú šnúru na päť zápasov.

Po vyrovnanom skóre 2:2 na začiatku tretej tretiny strhli "jazdci" v 50. minúte misky váh na svoju stranu. J. T. Miller tečom strely Keitha Yandleho najskôr trafil žŕdku, no následne sa puk odrazil od chrbta brankára Tuukku Raska do siete. Boston ale s blížiacim sa záverom výrazne pridal, viackrát zovrel hostí pred Henrikom Lundqvistom a dvomi gólmi sa za 123 sekúnd dočkal dokonalého obratu.

Slovenský obranca Zdeno Chára strávil na ľade takmer 23 minút, no do bodových štatistík sa nezapísal.

piatok - sumár:

BOSTON BRUINS - NEW YORK RANGERS 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)
15. Bergeron (Krug), 30. Connoly (Miller, Hayes), 57. Spooner (Eriksson, Krug), 59. Krejčí – 23. Lindberg (Miller, Fast), 26. Nash (McDonagh), 50. Miller (Yandle, Klein). Brankári: Rask - Lundqvist, strely na bránku: 34:27, 17.565 divákov