08. februára 2016

Hráči Slovana Bratislava zvládli dôležitý ...

slovan riga Súperom Slovana v 1. kole vyraďovacej časti bude CSKA Moskva, séria na štyri víťazstvá sa začne 21. februára v ruskej metropole.

BRATISLAVA 8. januára (WebNoviny.sk) - Hráči Slovana Bratislava zvládli dôležitý pondelkový domáci zápas v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL).

Lotyšský tím Dinamo Riga zdolali 3:2 po predĺžení a už majú istotu postupu do play-off. Ich súperom v 1. kole vyraďovacej časti bude CSKA Moskva, séria na štyri víťazstvá sa začne 21. februára v ruskej metropole. Slovan dosiahol trinásty triumf z ostatných šestnástich stretnutí. Zaujímavosťou je, že Slovan a Riga sa v základnej časti KHL stretli v tejto sezóny štyrikrát a vo všetkých súbojoch sa o víťazovi nerozhodlo v riadnom hracom čase.

Skóre pondelkového duelu otvoril v 22. min Andrej Šťastný, ktorý potvrdil skvelú formu z predchádzajúcich stretnutí. Bodoval totiž v každom z ostatných siedmich duelov od 16. januára - najprv si v každom z troch zápasov pripísal asistenciu a v pondelok skóroval v piatom súboji za sebou. Dvojgólové vedenie zverencov trénera Miloša Říhu zariadil 24. min Lukáš Kašpar po peknej individuálnej akcii v útočnom pásme súpera. Hostia však v tretej časti dokázali vyrovnať a muselo sa predlžovať. V nadstavenom čase triumf Slovana zariadil Tičar.

V aktuálnej sezóne KHL nazbierali Bratislavčania v 58 zápasoch 89 bodov a v tabuľke Západnej konferencie majú istotu konečného 8. miesta. Do konca základnej časti Slovan absolvuje ešte dve stretnutia - 16. februára sa predstaví v Soči a o dva dni neskôr v Jaroslavli. "Belasí" nastúpia doma až v play-off, keď 25. a 27. februára privítajú spomenutý CSKA Moskva.

HC Slovan Bratislava - Dinamo Riga 3:2 po predĺžení (0:0, 2:0, 0:2 - 1:0)

Góly: 22. A. Šťastný (Tičar, Sersen), 24. L. Kašpar (Viedenský, V. Nedorost), 65. Tičar (L. Kašpar, Brust) - 46. Indrašis (Galviňš, Skvorcovs), 55. Pavlovs (Galviňš, Jerofejevs)
Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ščeňov, Bukin - Goľak, A. Medvedev (všetci Rus.), 10 055 divákov

Slovan: Brust - Kundrátek, Barker, Ľ. Višňovský, Sersen, M. Rosandič, Švarný - L. Kašpar, Viedenský, V. Nedorost - Jeglič, Tičar, A. Šťastný - Miklík, T. Surový, Bartovič - Skalický, Lušňák, L. Nagy
Riga: Sedláček - Zile, Sotnieks, Balinskis, Galviňš, Cibulskis, Ševčenko, Jerofejevs, M. Jass - M. Rehlihs, Džeriňš, Darziňš - Indrašis, Meija, Skvorcovs - Kulda, Sestito, Saulietis - Pavlovs, Berziňš, Bičevskis

Po opatrnejšom úvode mali obe mužstvá v rýchlom slede krátke presilovky predelené minútovou hrou štyroch proti štyrom. Prvú vážnejšiu príležitosť mal domáci Slovan v 11. min, keď Miklíkov pokus šikovne tečoval Bartovič, ale puk z jeho hokejky neskončil v bránke. Neskôr nepochodil ani Švarný.

Lotyši sa potom počas početnej výhody usadili pred Brustom, no stav sa nemenil. Skórovať sa podarilo až A. Šťastnému v úvode druhej časti, keď v 22. min z pravej strany prekonal bezmocného Sedláčka - 1:0. Vzápätí sa k puku dostal v útočnom pásme L. Kašpar, vychutnal si hosťujúcu defenzívu aj gólmana súpera a zvýšil na 2:0. Neskôr Sedláček zneškodnil pokusy L. Nagya, Ľ. Višňovského aj Tičara.

V III. tretine Slovan poľavil a hosťom sa podarilo v 45. min skorigovať v početnej výhode kapitánom Indrašisom a o desať minút neskôr vyrovnal Pavlovs. Jeho presný zásah potvrdil aj videorozhodca, ktorý skúmal, či nebol dosiahnutý vysokou hokejkou. Duel dospel až do predĺženia, v ktorom sa o triumfe domácich rozhodol Tičar.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Prezident SFZ: Vo voľbách šéfa FIFA podporíme Infantina