13. februára 2016

Gáborík má zranené koleno, Kings ho poslali z tripu domov do LA

Na archívnej snímke Marián Gáborík.

Na archívnej snímke Marián Gáborík. Foto: TASR/AP
New York 13. februára (TASR) - Zámorský hokejový klub NHL Los Angeles Kings sa v najbližšom období musí zaobísť bez Mariána Gáboríka. Slovenský útočník si v piatkovom zápase na ľade New Yorku Rangers poranil koleno a Kings ho z tripu poslali na lekárske vyšetrenie do Los Angeles. "Králi" zaradili Gáboríka na listinu zranených hráčov. Informáciu priniesol web nhl.com.

Gáborík opustil ľad v Madison Square Garden už v prvej tretine po zrážke koleno na koleno s obrancom Rangers Dominicom Mooreom. Tri minúty pred nešťastným momentom strelil svojmu bývalému tímu svoj 12. gól v sezóne a zvýšil na 2:0.

Kings napokon vyhrali nad Rangers 5:4 po predĺžení. Víťazný návrat na profiligovú scénu absolvoval v bránke "kráľov" slovenský brankár Peter Budaj, ktorý nastúpil na zápas NHL prvýkrát od 9. apríla 2014. Kings majú za sebou tri zo siedmich zápasov na tripe, najbližšie nastúpia v nedeľu na ľade New Jersey Devils. Pri absencii Gáboríka dostane šancu jeden z dvojice zdravých náhradníkov Kyle Clifford, Andy Andreoff.