29. apríla 2016

Slovan remizuje s Trenčínom 0:0 vo finále Slovenského pohára

Na archívnej snímke tréner AS Trenčín Martin Ševela (vľavo) a tréner Slovana Bratislava Nikodimos Papavasiliou v zápase 20. kola futbalovej Fortuna ligy AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava, 27. februára 2016 v Trenčíne. Foto: TASR/Radovan Stoklasa
Trnava 29. apríla (TASR) - Finálový vrchol 47. ročníka Slovenského pohára - Slovnaft Cupu 2015/2016 sa dnes v Trnave hrá v réžii futbalistov ŠK Slovan Bratislava a AS Trenčín. Oba kluby patria medzi absolútnu slovenskú špičku, čo potvrdzujú tým, že okrem pohárovej scény medzi sebou súperia aj vo Fortuna lige o zisk majstrovského titulu.

Zápas mal výkop o 20.30 h. Ako hlavný rozhodca ho vedie Dušan Sedlák, na čiarach mu pomáhajú Tomáš Vorel a Peter Chládek. Ak sa zápas v riadnom hracom čase nerozhodne, stretnutie sa predlžuje o 2x15 minút po päťminútovej prestávke. Ak sa nerozhodne ani v predĺžení, víťaza určí jedenástkový rozstrel. Za triumf v SP zinkasuje víťaz odmenu 50.000 eur a získa právo štartu v predkole Európskej ligy UEFA 2016/2017, zdolaný finalista zarobí 20.000 eur.

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava a AS Trenčín nastúpili na finálový zápas 47. ročníka Slovenského pohára - Slovnaft Cupu 2015/2016 v Trnave v týchto zostavách: