26. októbra 2016

Košičanky na úvod Európskeho pohára s výhrou. Miškovec porazili 82:67

Na snímke vľavo v popredí hráčka Košíc Rebecca Allenová, vpravo hráčka Miškovca Lilla Adameczová v zápase 1. kola D-skupiny Európskeho pohára basketbalistiek Good Angels Košice - Aluinvent Miškovec (Maď.) v Košiciach 26. októbra ...

Na snímke vľavo v popredí hráčka Košíc Rebecca Allenová, vpravo hráčka Miškovca Lilla Adameczová v zápase 1. kola D-skupiny Európskeho pohára basketbalistiek Good Angels Košice - Aluinvent Miškovec (Maď.) v Košiciach 26. októbra 2016. Foto: TASR/František Iván
Košice 26. októbra (TASR) - Basketbalistky Good Angels Košice zvíťazili vo svojom prvom zápase v D-skupine Európskeho pohára FIBA nad tímom Aluinvent Miškovec 82:67. O víťazstve v dramatickom zápase napokon rozhodli až v záverečnej štvrtine, v ktorej definitívne zlomili odpor súperiek. V EP FIBA sa Košičanky najbližšie predstavia 3. novembra v Turecku proti domácemu družstvu Yakin Dogu Universitesi.

Tréner Good Angels Peter Jankovič očakával, že zápas bude najmä o podkošových situáciách. Tieto očakávania sa napĺňali od prvých minút. Košičanky si udržiavali tesný náskok do 5. minúty, v ktorej Jovanovičová upravila na 9:11 pre hostky. Vyrovnaná prvá štvrtina napokon dopadla lepšie pre domáce, ktoré ju vyhrali najtesnejšie 18:17.

Hostky povzbudzovala asi päťdesiatka fanúšikov a tá aj v druhej štvrtine videla vyrovnaný basketbal. Oblaková v 18. minúte trojkou upravila na 31:26, ale hostky okamžite znížili. Potom sa však domáce hráčky predsa len dostali do väčšieho náskoku (37:28) a po prvom polčase viedli 41:34.

Tretiu štvrtinu však začali lepšie hostky, ktoré rýchlo znížili a ich strata bola len minimálna. Hostky v 26. minúte znížili na rozdiel jediného bodu, ale ďalšia trojka Oblakovej na chvíľu opäť upokojila Good Angels.

Hráčky maďarského vicemajstra sa dokonca po trestnom hode Jovanovičovej dostali do vedenia (51:52), ale záver tretej štvrtiny patril Košičankám, ktoré pred záverečnou časťou viedli 59:54. Košičanky nasmerovala k víťazstvu Stehlíková v 35. minúte, keď trojkou zvýšila náskok na 67:60. Košičanky si už v ďalšom priebehu nenechali víťazstvo vziať a húževnatého súpera napokon zdolali o 15 bodov.

Na snímke vľavo s loptou hráčka Košíc Anna Jurčenková, vpravo hráčka Miškovca Cierra Warrenová v zápase 1. kola D-skupiny Európskeho pohára basketbalistiek Good Angels Košice - Aluinvent Miškovec (Maď.) v Košiciach 26. októbra 2016. Foto: TASR/František Iván