03. januára 2017

Svitko v 2.etape Rely Dakar na siedmom mieste, Jakeš skončil dvadsiaty

Na snímke slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko

Na snímke slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko Foto: TASR/AP
San Miguel de Tucumán 3. januára (TASR) - V druhej etape 39. ročníka Rely Dakar z Resistencie do San Miguel de Tucamán skončil slovenský motocyklista Štefan Svitko na siedmom mieste a celkovo je ôsmy. Ivan Jakeš obsadil 20. pozíciu a rovnako je na tom aj v priebežnom hodnotení. Austrálčan Toby Price získal po triumfe v etape post lídra pretekov.

Svitko prišiel do cieľa 275 kilometrov dlhého meraného úseku v Argentíne s odstupom necelých piatich minút na víťazného Pricea. Austrálčan triumfoval pred Rakúšanom Matthiasom Walknerom. Jakeš finišoval v utorkovej etape so stratou viac ako 11 minút.

V stredu je na programe 3. etapa so štartom v San Miguel de Tucamán a cieľom v San Salvador de Jujuy. Motocyklistov čaká meraný úsek v dĺžke 364 km.

Výsledky Rely Dakar 2017, 2. etapa Resistencia (Arg.)- San Miguel de Tucumán (Arg.), 803 km/275 meraných: