23. marca 2017

Škóti len remizovali s Kanadou, Strachan: Dozvedeli sme sa veľa vecí

Na snímke tréner škótskej futbalovej reprezentácie Gordon Strachan.

Na snímke tréner škótskej futbalovej reprezentácie Gordon Strachan. Foto: SR Slovensko Škótsko futbal kvalifikácia MS 2018 TTX
Edinburgh 23. marca (TASR) - Trénera škótskej futbalovej reprezentácie Gordona Strachana nepotešil zlý vstup do stredajšieho prípravného zápasu s Kanadou v Edinburghu (1:1). Podľa neho doplatil škótsky tím na fakt, že jeho hráči nehrávajú pravidelne vo svojich kluboch.

Škóti nezačali najlepšie, v obrane neboli dôslední a už v 11. minúte inkasovali gól od Frasera Airda. "Myslím si, že kvôli úvodným 15 minútam, keď sme odovzdávali loptu, sme boli trochu negatívne naladení. To sa stáva, keď hráči nehrávajú pravidelne. Jeden druhému by sme si mali viac dôverovať," uviedol po zápase tréner Škótska.

Vyrovnania sa domáci dočkali ešte v prvom polčase, v 35. minúte tečoval loptu do siete po skrumáži v pokutovom území Steven Naismith. Aj napriek konečnej remíze so 117. tímom rebríčka FIFA bol Strachan v pozápasovom rozhovore pre BBC spokojný: "Odohrať tento zápas bolo jedno z najlepších rozhodnutí tejto trénerskej skupiny. Dozvedeli sme sa veľa vecí. Je ťažké čarovať a hrať veľmi dobre s takými hráčmi, ktorí nehrávajú pravidelne. Poučili sme sa."

Škóti sú spolu so Slovenskom v F-skupine o postup na MS 2018 v Rusku. Minulý rok vyhrali zverenci trénera Jána Kozáka nad nimi v Trnave jasne 3:0. Po štyroch stretnutiach sú Škóti na predposlednom piatom mieste so ziskom len štyroch bodov. Najbližším kvalifikačným súperom Škótska budú v nedeľu reprezentanti Slovinska.