19. septembra 2017

Príprava NHL: Jaroš s asistenciou, Halák s nulou, nastúpil i Studenič

Brankár New York Islanders Jaroslav Halák (vpravo).

Brankár New York Islanders Jaroslav Halák (vpravo). Foto: TASR/AP
New York 19. septembra (TASR) - Slovenský hokejový obranca Christián Jaroš zaznamenal v noci na utorok asistenciu v prvom prípravnom zápase Ottawy Senators pred novou sezónou zámorskej NHL. Pomohol tak k triumfu nad Torontom 6:2. Dvadsaťjedenročný bek prihral na gól Hoffmana, ktorý zvýšil na 3:0. Okrem toho zaznamenal aj dve strely, jeden hit a blok a na ľade strávil 18:11 minút.

Jaroslav Halák odohral v drese New Yorku Islanders dve tretiny a v mestskom derby vychytal všetkých 22 striel rivalov z Rangers, ktoré na neho smerovali. No aj tak sa netešil z triumfu, keďže "ostrovania" prehrali po predĺžení 0:1. "Cítil som sa dobre. Bolo to dlhé leto a som rád, že mám za sebou prvý zápas. Bolo by krajšie vyhrať ho, no teraz v príprave sa snažíme len zlepšovať," povedal pre klubovú stránku Halák, ktorého vyhlásili za druhú hviezdu stretnutia.

Premiérový štart zaznamenal Marian Studenič, ktorý bol pri triumfe New Jersey Devils nad Washingtonom Capitals 4:1. Osemnásťročný krídelník si zahral vo štvrtom útoku s Blakeom Colemanom a Nickom Lappinom. Ďalší slovenský útočník Marko Daňo hral za Winnipeg Jets pri prehre s Minnesotou Wild 2:3 po predĺžení a nájazdoch.

Výsledky:

Boston - Bruins 3:2, Buffalo - Carolina 2:3 pp, New Jersey - Washington 4:1, NY Rangers - NY Islanders 1:0 pp, Ottawa - Toronto 6:2 /Jaroš za domácich 0+1/, Winnipeg - Minnesota 2:3 pp a sn, Calgary - Edmonton 4:5, Edmonton - Calgary 5:2