21. októbra 2017

NHL: Tatarove góly Detroitu nestačili, prehral s Washingtonom 3:4

Na archívnej snímke uprostred Tomáš Tatar.

Na archívnej snímke uprostred Tomáš Tatar. Foto: TASR/AP
New York 21. októbra (TASR) - Slovenský hokejista Tomáš Tatar strelil v noci na sobotu v zámorskej NHL dva góly, jeho Detroit však prehral na domácom ľade s Washingtonom 3:4 po predĺžení. Dvadsaťšesťročného krídelníka vyhlásili za druhú hviezdu zápasu. Prvou sa stal kanonier Capitals Alexander Ovečkin, ktorý v 62. minúte rozhodol o triumfe hostí.

Red Wings viedli v záverečnej tretine 3:2 a všetko nasvedčovalo tomu, že sa po dvoch prehrách dočkajú víťazstva. Lenže 61 sekúnd pred koncom tretej tretiny zachránil pre hostí v presilovke predĺženie T.J. Oshie a v extračase opäť v početnej výhode zariadil triumf Washingtonu Ovečkin. Bol to pre neho už 20. víťazný gól v predĺžení, čím utvoril nový ligový rekord. Dosiaľ sa o rekordný zápis delil s Jaromírom Jágrom (19). "Samozrejme, je pre nás sklamaním, že sme v závere viedli a napriek tomu prehrali. Cítili sme, že toto bol zápas, v ktorom sme mali získať dva body," povedal pre nhl.com Tatar, ktorý má v ôsmich tohtosezónnych dueloch na konte tri presné zásahy a dve asistencie.

V ďalšom nočnom stretnutí Winnipeg zdolal doma Minnesotu tesne 4:3. Do zostavy Jets sa nezmestil slovenský útočník Marko Daňo, vytlačil ho z nej Brendan Lemieux, ktorý dostal premiérovo príležitosť zahrať si v slávnej profilige.

Výsledky NHL:

Buffalo - Vancouver 2:4, New Jersey - San Jose 0:3, Detroit - Washington 3:4 pp /TATAR za domácich 2+0/, Florida - Pittsburgh 3:4, Winnipeg - Minnesota 4:3, Anaheim - Montreal 6:2