17. novembra 2017

Sock tretím semifinalistom turnaja majstrov v Londýne

Američan Jack Sock oslavuje výhru nad Nemcom Alexandrom Zverevom v súťaži ATP v O2 londýnskej O2 Aréne. 16. novembra 2017 Foto: TASR/AP
Londýn 17. novembra (TASR) - Americký tenista Jack Sock sa stal tretím semifinalistom koncoročného turnaja majstrov v Londýne. V záverečnom zápase v skupine Borisa Beckera zdolal v priamom súboji o postup ako nasadená osmička trojku "pavúka" Nemca Alexandra Zvereva 6:4, 1:6, 6:4. Debutant na Masters postúpil do semifinále hneď pri svojom debute na prestížnom podujatí.

"Hral som opäť raz sebavedome. To som si priviezol z Paríža. Vyhral som tu dva zápasy a dostal sa do semifinále," povedal po zápase 25-ročný reprezentant USA.

Švajčiarsky tenista Roger Federer uspel aj v treťom zápase. Ako nasadená dvojka si poradil s Chorvátom Marinom Čiličom 6:7 (5), 6:4, 6:1. Už po dvoch stretnutiach istú účasť medzi elitným kvartetom, Čilič naopak už ani v prípade víťazstva nad šesťnásobným šampiónom Masters nemohol postúpiť do semifinále. V prvom sete si obaja hráči držali svoje podania a tak na rad prišiel tajbrejk, v ktorom mal navrch Chorvát. V koncovke druhého dejstva slávil úspech Federer a tretí set bol už jasne v réžii grandslamového rekordéra.

"Nastúpil som na zápas s tým, že už od utorka mám semifinále vo vrecku, bolo to tak trochu zvláštne. Chcem sa teraz čo najlepšie pripraviť na sobotňajšie semifinále. Čaká má posledný tenisový víkend v tejto sezóne a dám do toho všetko," citoval slová Federera portál bbc.com.