17. novembra 2017

NHL: Boston vďaka Chárovmu gólu vyhral na ľade LA Kings

Naľavo center Anze Kopitar, hráč Los Angeles Kings, vyvíja tlak na bostonského protivníka Seana Kuralyho počas poslednej tretiny hry NHL. 16. novembra 2017. Foto: TASR/AP
New York 17. novembra (TASR) - Hokejisti Bostonu Bruins zvíťazili v súboji NHL na ľade Los Angeles Kings 2:1 vďaka slovenskému obrancovi Zdenovi Chárovi. Kapitán "medveďov" v 34. minúte šikovnou strelou od modrej čiary dostal jeho tím v Staples Center do vedenia a napokon to bol víťazný zásah. Pre Cháru to bol druhý gól v sezóne. V súboji nastúpil v prvej formácii Bruins opäť aj Peter Cehlárik, bodovo sa nepresadil.

Tampa Bay doma zdolala Dallas vysoko 6:1 aj vďaka dvom gólom a dvom asistenciám Stevena Stamkosa. V bránke domácich nestál slovenský reprezentant Peter Budaj, jeho ruský kolega Andrej Vasilevskij zlikvidoval 27 striel.

Darilo sa New Yorku Islanders, ktorý doma zvíťazil nad Carolinou 6:4. V bránke dostal prednosť pred slovenským gólmanom Jaroslavom Halákom Nemec Thomas Greiss, ktorý si poradil s 28 strelami hostí.

Colorado zvíťazilo na domácom ľade nad Washingtonom 6:2 vďaka hetriku švédskeho kapitána Gabriela Landeskoga. Bol to pre neho prvý hetrik v kariére, jeden presný zásah zaznamenal z trestného strieľania.

NHL - sumáre:

NEW YORK ISLANDERS - CAROLINA HURRICANES 6:4 (3:1, 0:3, 3:0)

Góly: 17. Barzal (Ladd, Leddy), 17. Clutterbuck, 20. Leddy (Lee, Bailey), 48. Bailey (Lee, Barzal), 56. Boychuk (Cizikas, Clutterbuck), 59. Eberle (Barzal) – 18. Lindholm (Aho, Teräväinen), 23. Hanifin (Staal, Skinner), 32. Ryan (Pesce, McGinn), 40. Aho (Teräväinen, Staal).
Brankári: Greiss - Darling,
strely na bránku: 36:32,
11.188 divákov.

TORONTO MAPLE LEAFS - NEW JERSEY DEVILS 1:0 pp (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)

Gól: 65. Nylander (Kadri, Rielly).
Brankári: Andersen - Schneider,
strely na bránku: 25:42,
19.202 divákov.

MONTREAL CANADIENS - ARIZONA COYOTES 4:5 (2:0, 2:3, 0:2)

Góly: 11. Gallagher (Hudon), 14. Byron (Galchenyuk, Drouin), 36. Morrow (Plekanec), 40. Weber (Plekanec) – 25. Richardson (Goligoski), 30. Dvorak (Fischer, Duclair), 40. Rieder (Dvorak, Martinook), 45. Stepan, 51. Fischer (Perlini, Keller).
Brankári: Lindgren - Raanta,
strely na bránku: 37:32,
21.302 divákov.

OTTAWA SENATORS - PITTSBURGH PENGUINS 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

Góly: 51. Pageau (Dzingel, Ch. Wideman) – 37. Hörnqvist (Määttä, Sheary), 40. Guentzel (Dumoulin, Rust), 60. Sheahan (Crosby, Letang).
Brankári: Anderson - Murray,
strely na bránku: 22:29, 17.144 divákov.

TAMPA BAY LIGHTNING - DALLAS STARS 6:1 (0:0, 3:1, 3:0)

Góly: 21. Stamkos (Hedman, Kučerov), 25. Sergačov (Killorn, Johnson), 32. Point, 44. Stamkos (Kučerov, Namestnikov), 49. Dotchin (Sergačov, Stamkos), 54. Kučerov (Hedman, Stamkos) – 24. Faksa. Brankári: Vasilevskij - Bishop,
strely na bránku: 28:28,
19.092 divákov.

MINNESOTA WILD - NASHVILLE PREDATORS
6:4 (0:1, 2:2, 4:1)

Góly: 37. Dumba (Brodin, Staal), 40. Niederreiter (Granlund, Spurgeon), 54. Suter (Spurgeon, Staal), 56. Staal (Foligno, Dumba), 58. Zucker (Koivu, Granlund), 59. Spurgeon – 1. Johansen (Forsberg, Arvidsson), 26. Josi (Johansen, Ekholm), 33. Ekholm, 41. Arvidsson (Johansen, Forsberg).
Brankári: Dubnyk - Rinne,
strely na bránku: 36:30,
18.888 divákov.

WINNIPEG JETS - PHILADELPHIA FLYERS 3:2 pp a sn (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 34. Perreault (Armia), 60. Scheifele (Wheeler, Laine), rozhodujúci sn Little – 3. Voráček (Couturier, Giroux), 6. Couturier (Simmonds, Voráček).
Brankári: Hellebuyck - Elliott,
strely na bránku: 33:32,
15.321 divákov.

COLORADO AVALANCHE - WASHINGTON CAPITALS 6:2 (2:0, 1:1, 3:1)

1. Landeskog (MacKinnon), 20. MacKinnon (Girard, Rantanen), 33. Wilson (MacKinnon, Rantanen), 45. Landeskog (tr. strieľanie), 50. Rantanen (Söderberg, MacKinnon), 60. Landeskog (MacKinnon, Rantanen) – 39. Connolly (Wilson), 54. Kuznecov (Oshie, Carlson).
Brankári: Varlamov - Grubauer,
strely na bránku: 28:30,
15.070 divákov.

EDMONTON OILERS - ST. LOUIS BLUES 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Góly: 16. Strome (Benning, Nugent-Hopkins) – 16. Sobotka (Pietrangelo, Šťastný), 28. Steen (Schenn, Pietrangelo), 46. Schenn (Upshall), 48. Schenn (Schwartz, Parayko).
Brankári: Talbot - Allen,
strely na bránku: 30:39,
18.347 divákov.

VANCOUVER CANUCKS - VEGAS GOLDEN KNIGHTS 2:5 (0:2, 2:0, 0:3)

Góly: 33. Boeser, 38. Horvat (Gagner, Vanek) – 4. Perron (Schmidt, Haula), 13. Karlsson (Tuch, Leipsic), 47. Haula (Neal, Schmidt), 57. Marchessault, 58. Smith (Marchessault, Karlsson).
Brankári: Markström - Lagace,
strely na bránku: 21:30,
18.119 divákov.

SAN JOSE SHARKS - FLORIDA PANTHERS
0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 21. Sceviour (Brickley, Trocheck), 53. Bjugstad (McGinn, Vrbata).
Brankári: Jones - Luongo,
strely na bránku: 35:28,
16.411 divákov.

LOS ANGELES KINGS - BOSTON BRUINS 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Góly: 25. Doughty (Jokinen, Kopitar) – 17. McAvoy (Bergeron), 34. CHÁRA (Postma, Heinen).

Peter Cehlárik (Boston) 14:43 0 0 0 0 1 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/

NBA: Boston Celtics zdolal obhajcu, má 14.výhru