23. februára 2018

ZOH 2018 v Pjongčangu (online, hokej – semifinále): Česko – OŠR (Rusko)

V piatok 23. februára sú na zimných olympijských hrách v Pjongčangu na programe aj semifinálové zápasy

pavel francouz 676x501 PJONGČANG 23. februára Hokejisti Ruska postúpili do finále mužského hokejového turnaja zimnej olympiáde v Pjongčangu. V piatkovom semifinále zdolali Čechov 3:0, keď v druhej tretine v priebehu 27 sekúnd skórovali Gusev s Gavrikovom a ich triumf gólom do prázdnej bránky poistil v poslednej minúte Kovaľčuk.

Českí hokejisti skončili prví v základnej A-skupine, kde postupne zdolali domácu Kórejskú republiku (2:1), Kanaďanov (3:2 po sam. nájazdoch), Švajčiarov (4:1) a postúpili priamo do štvrťfinále, v ktorom vyradili Američanov (3:2 po sam. nájazdoch).

Rusi odštartovali turnaj senzačnou prehrou so Slovákmi (2:3), keď premárnili dvojgólové vedenie. V ďalších dvoch zápasov v „slovenskej“ B-skupine si však napravili chuť. Slovincov deklasovali 8:2 a Američanov zdolali 4:0. Podobne ako Česi vyhrali základnú skupinu a postupovali priamo do štvrťfinále, v ktorom nedali šancu Nórom (6:1).

V druhom semifinále od 13.10 SEČ na seba narazia reprezentácie Kanady a Nemecka.

ZOH 2018 v Pjongčangu

Česko – OŠR (Rusko) 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

27:47 – 0:1 N. Gusev (P. Daciuk)
28:14 – 0:2 V. Gavrikov (I. Telegin, M. Grigorenko)
59:39 – 0:3 I. Kovaľčuk (A. Zub) – gól do prázdnej bránky

Vylúčenia:
06:32 Rusko – 2 min. (veľa hráčov na ľade)
09:49 P. Koukal – 2 min. (hra so zdvihnutou hokejkou)
21:23 R. Červenka – 2 min. (nedovolené bránenie)
21:23 K. Kaprizov – 2 min. (hra so zdvihnutou hokejkou)
28:55 I. Kovaľčuk – 2 min. (faul kolenom)
32:13 I. Kovaľčuk – 2 min. (seknutie)
34:29 J. Sekáč – 2 min. (hra so zdvihnutou hokejkou)
46:24 I. Kablukov – 2 min. (hákovanie)

strely na bránu: 29:21, vylúčenia: 3:5 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: B. Iverson (Kan.), M. Lemelin (USA) – J. Dahmen (Švéd.), S. Suominen (Fín.)

Česko: Francouz – Polášek, Nakládal, Kolář, Mozík, Vitásek, Kundrátek, O. Němec – D. Kubalík, Jan Kovář, M. Erat – Červenka, Mertl, Mart. Růžička – Sekáč, Koukal, Radil – Birner, Horák, Řepík
OŠR: Košečkin – Gavrikov, Vojnov, Kiselevič, Nesterov, Zub, Zubarev, Jakovlev – Andronov, Kalinin, Kovaľčuk – Daciuk, Kaprizov, Gusev – Širokov, Prochorkin, Barabanov – Telegin, Moziakin, Grigorenko

Zdroj: Webnoviny.sk - ZOH 2018 v Pjongčangu (online, hokej – semifinále): Česko – OŠR (Rusko) © SITA Všetky práva vyhradené.

ZOH 2018 v Pjongčangu (online, hokej – semifinále): Kanada – Nemecko. Nemecko šokovalo aj Kanadu a pobije o zlato
NHL: Tímom Haláka, Gáboríka, Tatara či Pánika v noci nešla karta