Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

21. januára 2016

Členovia skupiny ABBA sa zišli prvýkrát po ôsmich rokochČlenovia švédskej popovej skupiny ABBA sa zišli po ôsmich rokoch v pôvodnej zostave. ...Zdieľať
clenovia skupiny abba sa zisli prvykrat po osmich rokoch Štvorica tak urobila v stredu pri príležitosti otvorenia reštaurácie Mamma Mia! The Party v Štokholme.

BRATISLAVA 20. januára (WebNoviny.sk) - Členovia švédskej popovej skupiny ABBA sa zišli po ôsmich rokoch v pôvodnej zostave. Štvorica tak urobila v stredu pri príležitosti otvorenia reštaurácie Mamma Mia! The Party v Štokholme.

Ako však uviedol Benny Andersson, členovia skupiny neplánujú návrat na pódiá. Bývalé manželské páry sa na verejnosti ukázali naposledy v roku 2008, počas švédskej premiéry filmového muzikálu Mamma Mia! (2008) s ich skladbami.

Skupina ABBAvznikla v roku 1972 a tvorili ju Agnetha Fältskog, Björn Ulvaeus, Benny Andersson a Anni-Frid Lyngstad. Na konte majú albumy ako Waterloo (1974), ABBA (1975), Super Trouper (1980) či The Visitors (1981) a hity ako Mamma Mia, SOS, Honey, Honey, Dancing Queen, Money, Money, Money, Knowing Me, Knowing You, Thank You for the Music, The Winner Takes It All či Super Trouper. Formácia nikdy oficiálne neoznámila svoj rozpad, no nahrávať prestala v roku 1982 a štvorica sa začala venovať sólovým kariéram. V minulosti sa často objavovali správy o ich comebacku, naposledy v súvislosti so spomínanou švédskou premiérou filmového muzikálu Mamma Mia! (2008) s ich skladbami a neskôr aj pri príležitosti 40. výročia vydania ich prvého singla Waterloo. Zrejme najslávnejšia švédska formácia na svete predala viac ako 380 miliónov kópií albumov a singlov. V roku 2010 ju uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy.

Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Koncom januára sa Budmerický kaštieľ sprístupní verejnosti
<< predchádzajúci článok
Nad výstavou diel troch umelcov v GMB majú záštitu dvaja prezidenti

Členovia skupiny ABBA sa zišli prvýkrát po ôsmich rokoch - diskusné fórum čitateľov