01. júna 2006

Čobej po reprezentácii napokon aj v drese Artmedie

V stredajšom záverečnom 36. kole Corgoň ligy pútali v bratislavskom futbalovom derby medzi Artmediou a Interom (1:0) pozornosť nielen aktéri duelu za Starým mostom, ale aj brankár Juraj Čobej, ktorý sa ...

BRATISLAVA 1. júna (WN/SITA) - V stredajšom záverečnom 36. kole Corgoň ligy pútali v bratislavskom futbalovom derby medzi Artmediou a Interom (1:0) pozornosť nielen aktéri duelu za Starým mostom, ale aj brankár Juraj Čobej, ktorý sa s číslom jeden ocitol na súpiske domáceho tímu. Od úvodných minút sa síce medzi tri žrde petržalskej svätyne postavil Kollár, ale nominácia 34-ročného gólmana dávala tušiť, že by si hrdina Artmedie v jesenných zápasoch najprestížnejšej európskej klubovej súťaže v Lige majstrov mohol odkrútiť svoju premiéru v jarnej časti najvyššej slovenskej súťaže. V 88. min sa necelé dve tisícky futbalových nadšencov napokon dočkali. Čobej, ktorému v decembri minulého roka diagnostikovali nádor na mozgu a musel sa podrobiť zložitej operácii, tak po premiére v slovenskom reprezentačnom drese v medzištátnom priateľskom stretnutí 20. mája v Trnave proti Belgicku stihol napokon aj jarnú časť Corgoň ligy. "Juraj odviedol tento rok obrovský kus práce. Určite si to zaslúžil. Do bránky by išiel aj za stavu 0:3, bol som o tomto kroku pevne presvedčený," povedal po stretnutí domáci tréner Ladislav Molnár na adresu petržalského "šamana", ktorý si v stretnutí s Interom okrem piatich minút pripísal aj jeden úspešný zákrok.