24. apríla 2014

Columbus, Dallas aj Chicago vyrovnali série na 2:2, Hossa asistoval

Gól dallaského útočníka Eakina do bránky Anaheimu, ktorému brankár Andersen už nedokázal zabrániť. Foto: TASR/AP
New York 24. apríla (TASR) - Hokejisti Chicaga zvíťazili v štvrtom súboji štvrťfinále play off Západnej konferencie zámorskej NHL, keď v noci na štvrtok zdolali St. Louis 4:3 po predĺžení a vyrovnali sériu na 2:2 na zápasy.

Pri góle jastrabov na 3:3, ktorý poslal súboj do predĺženia, asistoval slovenský útočník Marián Hossa. V extračase dokázal výhru na stranu obhajcu trofeje priniesť gól Patricka Kanea.

Columbus zvíťazil v štvrtom zápase 1. kola play off vo Východnej konferencii nad Pittsburghom tiež 4:3 po predĺžení. Vyrovnal tak stav série na 2:2 na zápasy. O prvom domácom triumfe Blue Jackets v play off v 13-ročnej klubovej histórii rozhodol v predĺžení Nick Foligno. Pens pritom vyhrávali už 3:0, no zápas stratili a séria sa sťahuje opäť do Pittsburghu za nerozhodného stavu.

Na Západe Dallas v American Airlines Center zdolal Anaheim 4:2 a tiež vyrovnal stav série na 2:2 na zápasy. Zápas číslo 5 je na programe v Anaheime, súboj číslo 6 v Dallase. Ducks síce v súboji, v ktorom nastúpili bez opôr kapitána Ryana Getzlafa a Teemu Selänneho, viedli 2:0, ale potom prišli štyri góly domácich a série je opäť otvorená.