03. novembra 2007

Corgoň liga - 15. kolo - výsledky - sobota - súhrn

Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 15. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy: Dukla Banská Bystrica - Spartak Trnava 0:0 ŽK: 89. Vukovič - 16. Kopúnek, ...

BRATISLAVA 3. novembra (SITA) - Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 15. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy:

Dukla Banská Bystrica - Spartak Trnava 0:0
ŽK: 89. Vukovič - 16. Kopúnek, rozhodovali: Richtárik - Sluk, Vindiš, 2639 divákov
Banská Bystrica: Boroš - M. Pančík ml., Debnár, Saláta, Herda - Strnad - Pečovský (78. Kulík), Marek Seman, Hučko - Michal Ďuriš (67. Vukovič), Semeník
Trnava: Rybanský - Kopúnek, Poljovka, Doležaj, P. Jakubička - Kopačka - P. Ďuriš, R. Michalík, Hruška (45.+ Kožuch) - Bernáth (80. Tomčák), Barčík (73. Filipovič)
Úvod zápasu bol obojstranne veľmi opatrný. Dukla i Trnava vsadili na defenzívu, prvoradým cieľom pre obe mužstvá bolo gól neinkasovať. Diváci nevideli takmer žiadne vyložené šance. Až v 35. min poslal Strnad dlhý aut k päťke, no Michal Ďuriš sa pred novicom v bránke Trnavy Rybanským nepresadil. Gólman hostí zasahoval vážnejšie iba v 40. min, keď domáci zahrávali priamy kop z 20 m. Semeník priťukol loptu Herdovi, ktorý cez múr poslal loptu k ľavej žrdi. Rybanský bravúrne zasiahol. Trnavčania si jedinú vážnejšiu šancu vypracovali v 44. min. Jakubička z diaľky nečakane vystrelil, Boroš loptu s problémami vyrazil vľavo, tam si na ňu nabehol Hruška, no príliš si ju posunul a brankár Dukly tentoraz zasiahol nohami. Hruška sa pri akcii zranil a do zápasu už nezasiahol. Po zmene strán mala o niečo viac z hry domáca Dukla. V 51. min zaujal center Semana, no Semeník v šestnástke hlavičkoval nad brvno. Bol to taktický boj, viac sa hralo v strede ihriska. Aj v druhom polčase dominovali obrany. O niečo väčšie medzery mala trnavská. V 76. min Pančík poslal loptu dlhým centrom dopredu, Semeník ju zasiahol z prvej hlavou, no nepresne. O necelých 10 min člen klubu ligových kanonierov Dukly poslal center z rohového kopu a Saláta hlavou mieril nad brvno. V 88. min v pokutovom území Kulík prihral Salátovi, ktorý však po zemi mieril len tesne vedľa žrde.
Hlasy:
Štefan Horný (tréner Banskej Bystrice): "Nechceli sme otvoriť hru. Trnava má silnejšie mužstvo a veľmi dobrých ofenzívnych hráčov. Chceli sme však vyhrať. Čakali sme na vhodnú gólovú príležitosť, žiaľ, z tých mála šancí, čo sme si vytvorili, sme nedokázali skórovať. Neprehrali sme a v našej situácii, keď vyhral Senec, aj bod pomôže."
Josef Mazura (tréner Trnavy): "Je pravda, že sme nechceli v Bystrici gól inkasovať, veď Dukla tu porazila aj Nitru. Nebol to jednoduchý súper. Hrali sme v defenzíve dobre, domácich sme nepustili do nejakej vážnejšej šance. Mrzí ma však, že sme vpredu málo kombinovali a nevypracovali si gólové príležitosti. Bod sa však počíta, veď je z ihriska súpera."

MFK Ružomberok - MŠK Žilina 1:2 (1:0)
Gól: 44. Kucka - 65. Štyvar, 86. Porázik, ŽK: 57. Zošák, 77. R. Števko, 88. M. Bakoš - 43. Vladavič, rozhodovali: Micheľ - Csabay, D. Hrčka, 4865 divákov
Ružomberok: Hajdúch - Siva, J. Novotný, J. Maslo, Jurč - Laurinc - Zošák, Kucka (62. P. Maslo), Božok (70. R. Števko) - Pilár, M. Bakoš
Žilina: D. Kuciak - Pekarík, Vomáčka, Zd. Štrba, V. Leitner - Szorád - Jež (90.+ Poleť), Devátý, Vladavič (57. Tesák) - Breška (75. Porázik), Štyvar
Pod Čebraťom to bolo dlho bez futbalovej šťavy. Prvá strela letela medzi žrde v 9. min, Devátého ďalekonosný pokus Hajdúch vyrazil. Naozajstné vzrušenie priniesla až 38. min, a to hneď dvakrát. Najskôr sa Božok podujal na dlhé sólo stredom ihriska a ideálne uvolnil M. Bakoša, ktorý opečiatkoval brvno nad Kuciakom. O niekoľko sekúnd na to Jurčova strela z ôsmich metrov pristála na pravej žrdi žilinskej bránky. Stupňujúci sa tlak domácich slávil úspech v 44. min. Lopta po priamom kope Božoka zostala poskakovať pred Kuciakom a ponúknutú príležitosť využil pohotovo Kucka na otvorenie gólového účtu zápasu. Žilina mala v tejto časti hry len jednu vážnejšiu príležitosť, Štyvarovej hlavičke v 40. min však chýbala presnosť.
Druhý polčas začal majster aktívnejšie a dej sa odohrával častejšie na polovici domácich. V 65. min si na Tesákov center nabehol Štyvar, ktorého nekompromisná strela vymietla pavučinu v pravom hornom rohu ružomberskej bránky - 1:1. S blížiacim sa záverom duelu sa stupňoval tlak Žiliny. Blízko vedúceho gólu bol v 84. min Porázik, ale šance sa akoby zľakol. O dve minúty neskôr si ten istý hráč už núkajúcu príležitosť nenechal ujsť a zblízka rozhodol o víťazstve svojho tímu. Remíza by vzhľadom na priebeh duelu bola spravodlivejšia.
Hlasy
Přemysl Bičovský (tréner Ružomberka): "Som sklamaný. Po prvom polčase sme verili, že zápas dotiahneme do víťazného konca. O našej prehre rozhodli dva kľúčové momenty - stiahnutie Štrbu zo zálohy a Kuckov odchod z ihriska pre zranenie. Opäť sme doplatili na nepremieňanie šancí, tá Bakošova bola stopercentná. Žilina ukázala, že je silným mužstvom."
Pavel Vrba (tréner Žiliny): "Zvíťazilo šťastnejšie mužstvo. V prvom polčase mal Ružomberok viac šancí, keby bolo 2:0 veci by sa vyvíjali inak. Do druhého polčasu sme urobili niektoré zmeny v rozostavení, predovšetkým v zálohe, potom to bolo z našej strany podstatne lepšie. Ružomberok si zaslúžil remízu. Dnes sa fubal musel divákom páčiť."

FC Nitra - ZTS Dubnica 1:1 (0:1)
Góly: 54. Štajer - 20. J. Zápotoka, ŽK: 26. L. Zápotoka - 11. Pleva, 28. Zimen, rozhodovali: P. Hrčka - Kubica, Schmidt, 2242 divákov
Nitra: Hroššo - E. Hrnčár (41. M. Kostoláni), Martin Tóth, Janíček (46. Karlík), Ďatko - Šimončič - Grajciar, Babic, A. Hesek, Štajer (62. Vrána) - Čurgali
Dubnica: D. Perniš - Zimen (55. Bruško), Adámik, Nosek, Ondráš - Držík, L. Zápotoka (80. Kiška), J. Zápotoka (69. T. Zápotoka), Pleva - Kuzma, Seye
Ako prvý sa prezentovali domáci, keď sa stredopoliar Babic pokúsil technickou strelou spoza pokutového územia prekvapiť odchovanca nitrianskeho futbalu v bráne Dubnice Perniša, no nepochodil. V 20. min sa dostali do svojej prvej šance hostia a boli hneď úspešní. Po centri z ľavej strany a zlom zákroku nitrianskej obrany sa lopta dostala k Jánovi Záptokovi a ten prestrelil Hrošša - 0:1. V ďalšom priebehu prvého polčasu boli síce domáci aktívnejší, no trestný kop Štajera ani prienik Grajciara gólom neskončili. V 54. min však prišlo vyrovnanie, keď Grajciar vnikol do pokutového územia Dubnice a po jeho prihrávke a krížnej prízemnej strele Štajera skončila lopta v sieti - 1:1. O šesť minút sa na opačnej strane dostal do šance Kuzma a poslal loptu tesne vedľa nitrianskej brány. V 66. min priťukol striedajúci Vrána loptu Hesekovi, ale jeho strela z hranice šestnástky Perniša nezaskočila. Štvrťhodinu pred koncom zápasu sa do šance dostal Grajciar a jeho niekoľko pokusov dopraviť loptu do brány úspešných nebolo, rovnako ani jeho bomba, ktorá o štyri minúty neskôr smerovala mimo bránu. V 85. min sa dostal na trávnik v pokutovom území pričinením obrany Dubnice Hesek, ale rozhodcova píšťalka zostala nemá. Do konca stretnutia sa už nič nezmenilo a Nitra prvýkrát v tejto sezóne nezískala na domácom trávniku tri body.
Hlasy:
Pavel Hapal (tréner Nitry): "Mali sme kvalitný vstup do zápasu, ale zabrzdil nás inkasovaný gól. V druhom polčase sme hrali ofenzívne, chceli sme zvíťaziť, ale nepodarilo sa to. Neprehrali sme však, čo je tiež dôležité."
Juraj Bútora (tréner Dubnice): "Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas, hra bola dobrá z oboch strán. Dali sme prvý gól, ale v závere prvého polčasu prevzala iniciatívu Nitra. V druhom polčase prišiel tlak domácich a naša taktická hra sa vytratila. Dá sa povedať, že sme mohli vyhrať i prehrať - napokon sme získali bod."

MFK Košice - FC ViOn Zlaté Moravce 3:0 (1:0)
Góly: 23. Bašista, 48. Pavol Jurčo, 84. Kolbas (z 11 m), ŽK: 33. Školník, 71. Cicman - 27. Hözl, 54. Juska, 83. Brezina, rozhodovali: Šuniar - Slyško, Kubačka, 1550 divákov
Košice: Putnocký - Kišš, Kaminský, Bašista (81. Džogan), Cicman - Školník (46. Bicák), Pavol Majerník - Kolbas, J. Majoroš ml., Pavol Jurčo - J. Novák (63. R. Šimko)
Zlaté Moravce: Brezina - Pavlenda, Klabal, Peter Farkaš, O. Číž - Hözl (81. Choma) - Kuračka, Greguška, Černák, Juska (67. Gibala) - Chren (83. Žembera)
Košičania si nevypracovali tradičný úvodný tlak. Naopak, prvý v akcií bol domáci gólman Putnocký, ktorý kryl strely Gregušku a Černáka z diaľky. V 9. min sa presadili aj domáci, ale Kolbasov volej Brezina s námahou vytlačil na roh. Hneď z protiútoku mali Zlaté Moravce najväčšiu šancu v zápase, keď po centri Jusku Kuračka z päťky nechal vyniknúť brankára Putnockého. Po rušnej desaťminútovke začali čoraz viac dominovať domáci. Hostia sa z ofenzívy úplne vytratili. Cicmanova hlavička po rohu tesne netrafila bránku. V 23. min sa na pravej strane presadil Majoroš a jeho prihrávku Bašista zblízka a chrbtom k bránke šikovne usmernil - 1:0. Do prestávky ešte stáli za zmienku priamy kop Kolbasa i strela Jurča, ktorý gólman Brezina s ťažkosťami zneškodnil. Úvod druhého dejstva patril domácim. V 48. mim z hranice šestnástky krásne zakrútil loptu ľavačkou Jurčo a MFK viedol 2:0. Brezina sa vyznamenal v 56. min, keď zneškodnil priamy kop Majoroša. Košičania potom poľavili v nasadení, šancí ubudlo, diváci videli viac nepresností a faulov. V 84. min priklášlil víťazstvo hostiteľov Kolbas z pokutového kopu po faule brankára Brezinu na Jurča.
Hlasy:
Ján Kozák (tréner Košíc): "Posledné dva mesiace si futbal užívame a bolo to vidieť i na dnešnom stretnutí. Chlapci hrali dobre a natiahli úspešnú sériu na 10 zápasov bez prehry. Ťažšie sme sa rozbiehali, po góle sme však ovládli hru, moji zverenci sa upokojili a s prehľadom dotiahli zápas do víťazného konca."
Ján Rosinský (tréner Zlatých Moraviec): "V prvom polčase bol z našej strany kvalitný zápas. Súpera sme do vážnejšej šance nepustili. Vychádzali nám i kontry. Domáci sa však ujali vedenia, upokojili sa. Zaskočil nás rýchly gól po prestávke, naše plány sa zrútili. Košičania dohrali zápas v dobrom tempe a zaslúžene zvíťazili."