22. marca 2006

Corgoň liga: Artmedia - Púchov 1:0

Gól: 66. Fodrek, ŽK: 82. Fodrek - 32. Prokeš, 45. Pavol Vavrík, rozhodovali: Olšiak - Pastorek, Rendko, 1825 ...

Futbal - Corgoň liga - dohrávka 21. kola:

Artmedia Bratislava - Matador Púchov 1:0 (0:0)

Gól: 66. Fodrek, ŽK: 82. Fodrek - 32. Prokeš, 45. Pavol Vavrík, rozhodovali: Olšiak - Pastorek, Rendko, 1825 divákov

Artmedia: Kamenár - Čišovský (61. Fodrek), Burák, P. Staňo, Tchuř (81. R. Konečný) - Mikulič, G. Straka, Sninský, Urbánek - Hartig (61. Halenár), Reiter

Púchov: Valach - Saláta, K. Németh, Brisuda, Jambor - Pavol Vavrík - Prokeš (71. Hricko), T. Ďurica, Chovanec, Patrik Mráz (46. Demjan) - Jelšic (77. Šnegoň)

Stretnutie za Starým bratislavským mostom, ktoré sa hralo na ťažkom, rozmočenom a blatistom teréne, poznačilo množstvo nepresností. Úradujúci majster sa od úvodu do svojho súpera zahryzol, bol aktívnejší, z čoho pramenila aj jednoznačná územná prevaha. Už v 3. min mal dobrú šancu Sninský, no v záklone mieril hlavou nad. Ten istý hráč ohrozil Valacha v bránke Púchova aj o šesť minút neskôr, ale jeho slabú prízemnú strelu gólman hostí bez problémov zlikvidoval. Do šancí sa sporadicky dostávali aj Púchovčania, no ich pokusy s výnimkou Chovancovej strely, pri ktorej vynikol Kamenár, končili mimo petržalskej svätyne. Tlak Artmedie pokračoval aj v druhom dejstve, ale nádejné príležitosti futbalistov majstra zväčša zmaril nerovný terén. Najväčšiu šancu dovtedajšieho priebehu zápasu mal v 59. min český legionár Urbánek, ktorý po prihrávke aktívneho Hartiga z piatich metrov netrafil prázdnu bránku. O sedem minút nato sa hŕstka domácich priaznivcov konečne dočkala. Po jednom z mnohých rohových kopov Artmedie sa v skrumáži pred bránkou najlepšie zorientoval striedajúci Fodrek, ktorý len po piatich minútach svojho pobytu na ihrisku strelil ako sa neskôr ukázalo rozhodujúci gól - 1:0. Takmer vzápätí po úspešnom zásahu favorita však mohlo byť vyrovnané, keď sa efektnými nožničkami blysol Saláta, ale Kamenár loptu smerujúcu pod brvno dokázal vytlačiť na roh. Petržalčania sa ani za stavu 1:0 nestiahli do defenzívy a do svojho súpera búšili aj naďalej. Po štandardke v 78. min mohol náskok domácich zvýšiť kapitán Tchuř, no jeho nebezpečný center nedokázal nikto usmerniť do Valachovej siete. V záverečných minútach si Artmedia vypracovala ešte niekoľko dobrých príležitostí, najväčšiu spálil v nadstavenom čase Halenár, ktorý netrafil odkrytú bránku.

Hlasy:

Ladislav Molnár (asistent trénera Artmedie): "Hoci sme hrali s posledným mužstvom tabuľky a pred zápasom sa písalo, že si ideme spraviť skóre, súpera sme rozhodne nepodcenili. Hodnotiť futbal na takomto teréne sa však nedá, išlo skôr o bojovnosť. Víťazstvo môjho tímu je zaslúžené, škoda, že sme nepridali ešte jeden upokojujúci gól. V nedeľu nás čaká jeden zo zápasov jari proti Ružomberku, no keď sa pozerám na ihrisko, neviem, či to vôbec bude o futbale."

Pavel Vrba (tréner Matadoru Púchov): "Tento zápas sa mi hodnotí veľmi ťažko. Myslím si, že za bojovnosť sme si jeden bodík dnes zaslúžili. Musím však priznať, že Artmedia bol lepšia. Domáci si vytvorili veľké množstvo štandardných situácií a jednu z nich napokon aj využili. Svojim hráčom nemôžem nič vyčítať, no výsledok ma napriek tomu sklamal."