07. marca 2016

Crystal Palace cíti po prehre s LFC krivdu

Na snímke hráč Liverpoolu Roberto Firmino oslavuje gól v zápase 29. kola anglickej futbalovej Premier League Crystal Palace - FC Liverpool (1:2) v nedeľu 6. marca 2016. Foto: TASR/AP
Londýn 7. marca (TASR) - Futbalisti FC Liverpool sa priblížili k horným poschodiam tabuľky Premier League. Na pôde Crystal Palace previedli v druhom polčase obetavý výkon a napriek vylúčeniu Jamesa Milnera otočili nepriaznivé skóre na konečných 2:1. Rozhodnutie priniesla kontroverzná situácia z 96. minúty, na ktorú mali zainteresované strany opačný názor.

V prvom dejstve Liverpool herne neoslnil a keďže ani po zmene strán svoj prejav nezmenil, v 48. minúte inkasoval z kopačky Johna Ledleyho. Po hodine hry prišiel aj o vylúčeného Milnera, no práve tento moment "The Reds" zomkol. Na nohy ich v 72. minúte postavil po veľkej chybe domáceho brankára vyrovnávajúcim gólom Roberto Firmino a v samom závere zariadil dokonalý obrat Christian Benteke. "Z našej strany to bol neskutočný výkon, najmä po tom, čo sme hrali o hráča menej. Zomkli sme sa a ukázali sme naše schopnosti, no hlavne tímový charakter. Pre každého z nás je to obrovského víťazstvo a sebavedomie do ďalšej práce," povedal po stretnutí stopér Dejan Lovren.

Crystal Palace malo zápas výborne rozohraný. Režírovali ho podľa vlastných plánov, no záverečnú polhodinu nezvládli, hoci hrali v početnej prevahe. V najvyššej domácej súťaži nevyhrali už dvanásť zápasov za sebou a v tabuľke sa prepadli na 15. priečku. "Mám pocit, ako keby nás niekto okradol. Na druhej strane, možno si za to môžeme sami. Mali sme ich zatlačiť, keď sme sa dostali do výhody," konštatoval domáci kouč Alan Pardew.

Kým podľa Jürgena Kloppa nariadil hlavný rozhodca pokutový kop v 96. minúte správne, Pardew razantne nesúhlasil. "Damien Delaney sa kontaktu vyložene stránil, odtiahol zo súboja nohu a kolenom sa pri tomto pohybe jemne dotkol súpera. Zbohom zdravý rozum, ak je za toto penalta," dodal Pardew.