04. júna 2006

Dallas Mavericks súperom Miami vo finále

Sobotňajší postupujúci do finále basketbalovej NBA Miami Heat sa dočkal svojho súpera v boji o celkové prvenstvo hneď na druhý deň. Bude ním Dallas vďaka víťazstvu 102:93 na palubovke Phoenix Suns v ...

NEW YORK 4. júna (WN/SITA) - Sobotňajší postupujúci do finále basketbalovej NBA Miami Heat sa dočkal svojho súpera v boji o celkové prvenstvo hneď na druhý deň. Bude ním Dallas vďaka víťazstvu 102:93 na palubovke Phoenix Suns v šiestom finále Západnej konferencie. Basketbalisti Mavericks vyhrali celú sériu 4:2 a môžu sa tak prvýkrát v histórii tešiť na finálové súboje.

PHOENIX (2) - DALLAS (4) 93:102 - konečný stav série 2:4
Po prvej štvrtine šiesteho súboja série to síce vyzeralo, že o postupujúcom do finále rozhodne až siedmy zápas na palubovke Dallasu, ale hráči Mavericks v ďalších častiach hry vývoj úplne otočili a napokon zvíťazili o 9 bodov. Vyhrali aj napriek katastrofálnej streľbe spoza trojbodového oblúka, odkiaľ dali iba tri koše z dvadsiatich pokusov. Hostia zničili súpera najmä sústredenou a takticky výborne zladenou obrannou hrou. "Takto výborne hráme v defenzíve najmä zásluhou trénera Johnsona," povedal po zápase najlepší strelec víťazného tímu Dirk Nowitzki. Majiteľ dallaského klubu Mark Cuban s víťaznou trofejou položenou na hlave ako koruna sa zveril divákom v hale: "Po prvý raz v živote som stratil reč." Reč však nestratil nemecký basketbalista Dirk Nowitzki: "Boli sme výborným tímom na ihriskách súperov počas celej sezóny. Jednoducho sme si navzájom verili. Mali sme počas základnej časti dobré aj slabé chvíľky, play off je však o srdci a tímovom duchu." Hráčov Mavericks, ktorí sa do finále NBA dostali prvýkrát vo svojej 26-ročnej histórii, čaká prvé finále na domácej palubovke už vo štvrtok.

Body: Diaw 30 + 11 doskokov, Nash 19, Marion 13 + 11 doskokov, T. Thomas 8, R. Bell 6 (Barbosa 14, James Jones 3) - Nowitzki 24 + 10 doskokov, Josh Howard 20 + 15 doskokov, Terry 17, Harris 8, Diop 4 (Stackhouse 19, A. Griffin 6, M. Daniels 4, Van Horn 0), štvrtiny: 29:14, 22:25, 15:23, 27:40, 18 422 divákov

FOTO : SITA/AP