24hod.sk    Šport    ME vo futbale 2012

14. júna 2012

Dán Bendtner si po góle stiahol trenírky, hrozia mu sankcie

Dánsky reprezentant Nicklas Bendtner môže mať opletačky s Európskou futbalovou úniou (UEFA). Kmeňový hráč londýnskeho Arsenalu si po strelení druhého gólu do bránky Portugalska (Dáni ...

nicklas bendtner ĽVOV 14. júna (WEBNOVINY) - Dánsky reprezentant Nicklas Bendtner môže mať opletačky s Európskou futbalovou úniou (UEFA).

Kmeňový hráč londýnskeho Arsenalu si po strelení druhého gólu do bránky Portugalska (Dáni prehrali 2:3) v stredajšom zápase C-skupiny majstrovstiev Európy vyhrnul dres aj trenírky a ukázal svoju spodnú bielizeň.

V oblasti pásu mal nápis s menom írskej stávkovej kancelárie Paddy Power. Porušil tak pravidlá UEFA zakazujúce reklamu na všetkých súčastiach výstroja hráčov na ME. UEFA sa podľa svojho tlačového odboru prípadom zaoberá.

Pár minút po góle sa na twitterovom konte firmy, ktorú dánsky strelec propagoval, objavila fotografia s komentárom, že Bendtner mal na sebe "svoju šťastnú bielizeň".

Bendtner v ostatnej sezóne Premier League 2011/2012 hosťoval v Sunderlande. Portugalčanom v predmetnom dueli strelil hneď dva góly, čím vyrovnal stav zápasu z 0:2 na 2:2, ale na zisk štvrtého dánskeho bodu na turnaji to nestačilo. Jeho tím inkasoval tri minúty pred koncom riadneho hracieho času z kopačky striedajúceho Silvestra Varelu.