02. októbra 2014

Daňo dvoma gólmi pomohol k triumfu Columbusu, Marinčin asistoval

Marko Daňo v súboji s Kevinom Fialom v prípravnom zápase Columbus- Nashville 29. septembra 2014 Foto: TASR/AP
New York 2. októbra (TASR) - Slovenský hokejista Marko Daňo strelil v noci na štvrtok dva góly v príprave pred novou sezónou NHL.

Devätnásťročný útočník tak výrazne prispel k triumfu Columbusu Blue Jackets nad Carolinou Hurricanes 6:3.

Daňo strelil prvý gól v 41. minúte za nerozhodného stavu 2:2 a svojím druhým zásahom v 60. minúte spečatil do prázdnej bránky skóre duelu. Celkovo strávil na ľade 15:05 minút a pripísal si aj tri strely a tri hity.

Obranca Martin Marinčin sa jednou asistenciou podieľal na víťazstve Edmontonu nad Arizonou 3:2. Dvadsaťdvaročný bek patril k lídrom "olejárov", keď mal druhý najvyšší "ice-time" 20:48 min a okrem dvoch striel na bránku si do štatistík pripísal aj dva plusové body.

Ďalší dvaja slovenskí krídelníci v službách Detroitu Tomášovia Tatar a Jurčo vyšli bodov naprázdno, keď ich Red Wings podľahli Pittsburghu Penguins 0:2.

Výsledky prípravných stretnutí:

Buffalo - Washington 6:1, Columbus - Carolina 6:3 (Daňo za domácich 2+0), Detroit - Pittsburgh 0:2, Chicago - Montreal 1:3, Edmonton - Arizona 3:2