Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

06. januára 2017

David Bowie sa dozvedel, že zomrie, tri mesiace pred smrťouZosnulý anglický spevák a hudobník David Bowie sa dozvedel, že zomrie, tri mesiace pred smrťou. V ...Zdieľať
bowie BBC 2 uvedie v sobotu nový dokument o hudobníkovi s názvom David Bowie: The Last Five Years. BRATISLAVA 6. januára (WebNoviny.sk) - Zosnulý anglický spevák a hudobník David Bowie sa dozvedel, že zomrie, tri mesiace pred smrťou. V dokumente David Bowie: The Last Five Years to prezradil režisér videoklipu k interpretovej piesni Lazarus Bo Johan Renc.


"Povedal som, že keď sa skladba nazýva Lazarus, mal by ju nakrúcať v posteli. Vychádzal som z biblického aspektu, nemalo to nič spoločné s jeho chorobou. Neskôr som zistil, že počas týždňa, keď sme nakrúcali toto video, sa dozvedel, že je po všetkom. Ukončili liečbu a choroba vyhrala," vyjadril sa režisér v snímke, ktorú uvedú v sobotu na BBC 2.

O réžiu dokumentu, ktorý mapuje aj prácu na hudobníkových posledných dvoch albumoch The Next Day (2013) a Blackstar (2016) a tiež na muzikáli Lazarus, sa postaral Francis Whately.

David Bowie, vlastným menom David Robert Jones, sa narodil 8. januára 1947 v Londýne a patril k najvýznamnejším hudobníkom v dejinách. Oceňované je najmä jeho novátorstvo zo 70. rokov, ktoré sa prejavilo na albumoch ako The Rise And Fall Of Ziggy Stardust And The Spiders From Mars (1972), Aladdin Sane (1973), Young Americans (1975) či "Heroes" (1977).

Na konte má 26 sólových štúdioviek. Podarilo sa mu získať dve Grammy, vrátane ceny za celoživotné dielo, alebo štyri BRIT Awards, vrátane ceny za prínos britskej hudbe a BRITs Icon Award. V roku 2002 ho BBC označila za 29. najvýznamnejšieho Brita v dejinách. Americký magazín Rolling Stone ho v roku 2004 vyhlásil za 39. najlepšieho interpreta v dejinách a 23. najlepšieho speváka histórie. V roku 1996 ho uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy. Okrem hudby sa venoval aj herectvu. Zomrel 10. januára 2016 vo veku 69 rokov na rakovinu.

Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dvojica astronautov NASA podnikla prvý výstup do vesmíru v roku 2017
<< predchádzajúci článok
Snehové správy: Pre nepriazeň počasia si na Donovaloch nezalyžujete

David Bowie sa dozvedel, že zomrie, tri mesiace pred smrťou - diskusné fórum čitateľov