08. decembra 2006

Debakel Atlanty, Slováci bez bodu

Ani jeden slovenský hokejista nefiguroval v streleckých listinách štvrtkových zápasov zámorskej NHL. V desiatich dueloch sa pritom na klziskách predstavilo až dvanásť hráčov spod Tatier. ...

NEW YORK 8. decembra (WEBNOVINY) - Ani jeden slovenský hokejista nefiguroval v streleckých listinách štvrtkových zápasov zámorskej NHL. V desiatich dueloch sa pritom na klziskách predstavilo až dvanásť hráčov spod Tatier. Najväčšou senzáciou je výsledok z Floridy, kde hráči Tampy Bay deklasovali divízneho lídra z Atlanty 8:0.

Bostonským „medveďom“ stačilo v súboji s Torontom zabrať až v poslednej tretine a bilanciu tohtosezónnych súbojov vylepšili na 4:1. Toronto viedlo od 26. min 1:0, no tak ako v posledných štyroch vzájomných dueloch, ani teraz nedokázalo streliť viac ako jeden gól. V domácom drese sa od 51. min strelecky presadili Brad Stuart, Wayne Primeau a Patrice Bergeron. „Chára a spol.“ vyhrali päť z posledných šiestich duelov.

Hokejisti New York Rangers po štyroch prehrách v predĺženiach konečne pretrhli smolu a tentoraz zdolali Pittsburgh 3:2 po samostatných nájazdoch. Rozstrel rozhodol veterán Brendan Shanahan, ktorý predtým vyrovnával na 2:2. Shanahan sa s 21 gólmi dotiahol na najlepšieho strelca súťaže Mariána Hossu. Domáci sa museli od konca prvej tretiny zaobísť bez švédskeho centra Mikaela Nylandera, ktorý sa odobral k pôrodu manželky. Všetko dobre dopadlo aj v nemocnici a Nylanderovci sa ešte pred skončením zápasu tešili zo zdravej dcéry.

Tampa Bay to na Atlantu väčšinou vie, no vo štvrtok „blesky“ uštedrili najlepšiemu tímu Atlantickej divízie nečakane vysoký prídel ôsmich gólov. Hetrikom a dvomi asistenciami sa blysol Vincent Lecavalier a rovnako 5 bodov (1+4) nazbieral aj Martin St. Louis. „Sú večery, keď hráte veľmi dobre, no neviete sa presadiť. Teraz to bol úplný opak. Niekedy sa mi zdalo, že každý náš útok mohol skončiť gólom,“ uviedol po zápase Lecavalier. Brankár Marc Denis sa pri prvom čistom konte v sezóne (16. v kariére) ani nezapotil, keďže na neho smerovalo iba 21 striel. Najproduktívnejší muž Atlanty a aj celej súťaže Marián Hossa nastupoval na stretnutie s vírusovým ochorením a v tretej tretine sa už na ľade takmer neobjavil.

Detroit dokázal doma zvrátiť nepriaznivý stav 0:3 a nakoniec si po predĺžení poradil s „bluesmanmi“ zo St. Louis. Mužstvu Islanders sa už dlhšiu dobu nedarí proti kanadským súperom a domáca prehra s Montrealom je už šiesta v poradí s mužstvami spoza severných hraníc. Víťazstvo Canadiens zariadil dvomi presilovkovými gólmi kapitán Saku Koivu. Sklamaním bola opäť aj návšteva 9 551 divákov. Minnesota stále bez uzdravujúcich sa Slovákov Mariána Gáboríka a Pavla Demitru vyhrala druhý zápas v rade, keď zdolala Calgary po samostatných nájazdoch. Wild sa do rozstrelu dostali už po deviaty raz v sezóne, pričom sedemkrát vyšli z neho úspešne. Predlžovalo sa aj v Chicagu, kde zase po samostatných nájazdoch uspeli hostia z Phoenixu.

Los Angeles opäť potvrdilo povesť najnevyspytateľnejšieho tímu celej súťaže, keď tentoraz podľahlo doma Nashvillu 1:4. Hostia strelili tri góly v početnej výhode a ďalší dokonca v oslabení. Po stretnutí ostala šatňa Kings uzavretá na dobrú polhodinu, počas ktorej si hráči na osobitnom mítingu vyjasňovali svoje názory.

Colorado po menšej sérii neúspešných výsledkov vyhralo na ľade favorizovaného San Jose a odpútalo sa z posledného miesta Severozápadnej divízie. Veterán Joe Sakic potrebuje jednu asistenciu, aby sa dotiahol už na 12. miesto v historických tabuľkách najlepších nahrávačov NHL. Miesto aktuálne patrí Al McInnisovi s 934 gólovými prihrávkami.