Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

01. apríla 2009

Demonštranti v Londýne rozbíjajú okná bánkAntikapitalistickí demonštranti prerazili v stredu policajné zátarasy a porozbíjali okná banky Royal Bank of Scotland vo finančnom centre Londýna. Polícia sa im zatiaľ miernymi prostriedkami snaží ...Zdieľať
LONDÝN 1. apríla (WEBNOVINY) - Antikapitalistickí demonštranti prerazili v stredu policajné zátarasy a porozbíjali okná banky Royal Bank of Scotland vo finančnom centre Londýna. Polícia sa im zatiaľ miernymi prostriedkami snaží zabrániť vniknúť do budovy. Hlavné mesto Británie je v posledných dňoch dejiskom čoraz rozsiahlejších protestov zameraných proti summitu skupiny krajín G20, ktorý sa uskutoční vo štvrtok. V londýnskej finančnej štvrti sa zišlo asi 4000 demonštrantov, proti ktorým nasadili poriadkovú políciu a policajtov na koňoch. Demonštranti hádžu do policajtov fľaše, plechovky s farbou a iné predmety. Protestujúci obkľúčili aj budovu Bank of England. Protivojnová demonštrácia sa koná pred sídlom amerického veľvyslanectva na západe Londýna. Polícia zatiaľ zadržala 11 osôb.
Prítomnosť 20 svetových lídrov, tisícov demonštrantov a neustála hrozba možného útoku viedla v Londýne k rozsiahlym bezpečnostným opatreniam. Polícia nasadila 5000 svojich príslušníkov, po Temži budú premávať hliadkovacie člny a v pohotovosti sú aj potápači. Stupeň teroristickej hrozby zvýšili v Londýne na vysoký, aj keď tajné služby nemajú žiadne informácie o špecifickej hrozbe. Britský premiér Gordon Brown v súvislosti s bezpečnostnými opatreniami zdôraznil, že polícia nebude tolerovať žiadne násilie a ničenie majetku.

Svetoví lídri skupiny G20, teda dvadsiatich ekonomicky najrozvinutejších a najrýchlejšie sa rozvíjajúcich krajín, sa vo štvrtok schádzajú v Londýne, aby diskutovali o opatreniach na vyriešenie svetovej finančnej krízy.

SITA_AFP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Becík bude na pomoc lesom potrebovať požičať 100 mil. eur
<< predchádzajúci článok
Paroubek má podmienku - vo vláde nesmie byť Schwarzenberg

Demonštranti v Londýne rozbíjajú okná bánk - diskusné fórum čitateľov