Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. mája 2010

Deväť mŕtvych pri stretoch pri budhistickom chrámeNajmenej deväť ľudí zahynulo v stredu večer pri strete thajských bezpečnostných síl s demonštrantami pri budhistickom chráme v časti centra Bangkoku, ktoré predtým okupovala ...Zdieľať
thajsko zraneni Foto: SITA/AP

BANGKOK 20. mája (WEBNOVINY) - Najmenej deväť ľudí zahynulo v stredu večer pri strete thajských bezpečnostných síl s demonštrantami pri budhistickom chráme v časti centra Bangkoku, ktoré predtým okupovala protivládna opozícia. Päť ľudí vrátane britského novinára utrpelo zranenia. Počet obetí ofenzívy proti demonštrantom tak dosiahol najmenej 15. V chráme sa ukrývajú demonštranti vrátane žien a detí potom, čo sa ich lídri vzdali polícii a svojich spolubojovníkov vyzvali, aby sa rozišli. Túto výzvu ignorovali niektorí militantnejší vzbúrenci. V okolí chrámu sa podľa úradov stále nachádza asi 2000 demonštrantov.

V centre Bangkoku sa stále ozýva streľba. Demonštranti zapálili asi 20 budov. Podľa posledných správ je horiaca budova najväčšieho thajského nákupného centra Central World značne poškodená a hrozí jej zrútenie. Ako informoval hovorca policajného operačného centra Prawut Thavornsirin, jeden z múrov obchodného domu sa už začal rúcať. Nákupné centrum má 18 poschodí.

SITA/AFP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Brazílii zákon proti skorumpovaným politikom
<< predchádzajúci článok
SOUL: Bojovú loď skutočne potopilo torpédo KĽDR

Deväť mŕtvych pri stretoch pri budhistickom chráme - diskusné fórum čitateľov