Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

23. augusta 2010

Do kín prichádza Posledný vládca vetra v 3DSvet je zachvátený vojnovým ohňom a nikto nemá silu ho zastaviť... až teraz. Ohnivý národ sa takmer sto rokov snaží ovládnuť celý svet a ostatné národy – národy Vetra, ...Zdieľať
vladca vetra Foto: BONTONFILM BRATISLAVA 23. augusta (WBN/PR) - Svet je zachvátený vojnovým ohňom a nikto nemá silu ho zastaviť... až teraz.

Ohnivý národ sa takmer sto rokov snaží ovládnuť celý svet a ostatné národy – národy Vetra, Vody a Zeme. Nedávajú svojim susedom na výber: buď sa im úplne podrobia, alebo ich raz a navždy vyhladia.
Jedného dňa súrodenci Katara (NICOLA PELTZ) a Sokka (JACKSON RATHBONE) objavia v ľade uväzneného chlapca Aanga (NOAH RINGER), ktorý majstrovsky ovláda vzdušný element. A nielen ten. Aang je totiž Avatar. Prorocký hrdina, ktorý dokáže ovládať všetky štyri živly a má moc skoncovať s agresiou Ohnivého národa. Na dvanásťročného chlapca azda až príliš veľká zodpovednosť. Pokiaľ sa s ňou nedokáže vyrovnať, svet čaká záhuba. Už nezostáva veľa času…

Posledný vládca vetra je adaptáciou populárneho animovaného seriálu, ktorý hltajú deti vo viac než 120 krajinách sveta. Shyamalan ho objavil vďaka dcére, ktorá mu o príbehu tak dlho rozprávala, až si ho pozrel s ňou a prepadol mu. Skvelý rozprávač, scenárista, režisér a producent M.NIGHT SHYAMALAN (Šiesty zmysel, Znamenie, Vyvolený) sa rozhodol, že ho prenesie na filmové plátno a vytvorí tak výpravný, nadprirodzený svet plný zvláštnych efektov, veľkolepej akcie a vzrušujúceho dobrodružstva.
Režisér Shyamalan vraví: “Tento film je len začiatok, ide o naozaj dlhý príbeh. Aang musí ovládnuť všetky štyri živly, aby mohol nastoliť taký potrebný mier. Narodil sa v živle Vzduchu, ale musí zvládnuť aj Vodu, Zem a nakoniec Oheň. To bude súčasťou našej filmovej trilógie.”

Shyamalanov filmový tím tvorili oscarový kameraman Andrew Lesnie, (trilógia Pán prsteňov), filmový architekt Philip Messina (séria Dannyho parťáci), oscarový strihač Conrad Buff (Titanic) a kostýmová výtvarníčka Judianna Makovsky (Harry Potter a Kameň mudrcov). Výpočet členov štábu uzatvára držiteľ niekoľkých Oscarov, hudobný skladateľ James Newton Howard (Temný rytier) a kúzelníci s vizuálnymi efektmi a animáciou zo spoločnosti Industrial Light & Magic (Avatar).

Hľadanie správneho predstaviteľa hlavnej posty avatara Aanga zabralo šesť mesiacov a znamenalo pátranie v mnohých krajinách. Keď filmári dostali DVD s ukážkou Noaha Ringera, mladého šampióna v bojovom umení z texaského Dallasu, náhoda a osud sa stretli.
V akomkoľvek príbehu „dobra versus zla“ musí byť kvalitný zloduch. Takže nájsť predstaviteľa princa Zuka (syna vládcu Ohnivého národa), ktorý by bol vhodným protivníkom Noahovi Ringerovi, bolo kľúčové. Po zdanlivo nečakanom úspechu oscarovej snímky Milionár z chatrče hľadal DEV PATEL rolu, ktorá by bola maximálne odlišná od „milionárskej“ postavy Jamala. A dostal ju!
Obaja hlavní hrdinovia sú držiteľmi čierneho opaska v taekwonde. Vo svete Posledného vládcu vetra boli použité štyri zo siedmich druhov čínskeho bojového umenia Wushu: Baguazhang pre ohýbanie vetra, Tai-chi pre vodu, Hung ga pro vodu a Kung fu severného Shaolinu.

Putovaním Aanga chcel Shyamalan ponúknuť divákom hviezdnu odyseu, zároveň to ale bol trek osobnejšieho rázu. Sám to vysvetľuje slovami, že Posledný vládca vetra má byť letný, zábavný veľkofilm plný akcie, ktorý sa ale pod povrchom venuje aj závažným spoločenským problémom ako je dominancia jednej rasy, vyrovnanosť a prepojenie so svetom.

Posledný vládca vetra v 3D v našich kinách už od 26. augusta.

Viac info o filme na http://www.bontonfilm.sk.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Muži,ktorí nenávidia ženy, už na Slovensku
<< predchádzajúci článok
FANTASIA: Moje predávkovanie nebola nehoda